תעשיית הרכב המקומי סובלת המשבר העולמי

המשבר הכלכלי פגע מספיק ברצינות לגבי קונים מכוניות על תעשיית הרכב. כל דבר המכיל האוטומטית השורש היום עוברת זמנים קשים. במפעל המקומי מרצדס, Shkoda מורד הפקת חזרה בתחילת יולי-ראשון עד תחילת ספטמבר, צוות נוסף נשלח חופשה ארבעה שבועות מ- 23 ביולי. עם 03.08.09 חדל לעבוד מסועים AvtoVAZ מאז ספטמבר, הוא מתחיל מבצע יחיד-shift. מדרשת רוח הגולן. ג'וינט המשימה של GM-AvtoVAZ בחודש הקיץ האחרון לא מתכנן לעשות ניבה ועוצר Kamaz בחודש האחרון של הקיץ ייצור בשל הביקוש נמוך לרכבים KAMAZ. החודש כבר הכי "שקט" עסקי רכב רוסיים. החברה אוספת את המכונית Avtoframos רנו, מתכננת סרק 19 ימים בין 3 ל 23, על חגים סגור סנט פטרסבורג ניסן konvejr, עצירה מדויק עדיין לא היה ברור, כמעט שבועיים ייצור אופל הרוסי צמח. שאין דרישה, אין הצעות ברור, במקרה שבו הטובין אינם ביקוש, לייצר שלו "מחסן" הנה לא הסיבה שמץ.

יצרני רכב AEB ועדת במדינה שלנו חשפה הבאים דמויות את הירידה במכירות בחודש יוני 2009, הסתכם בכ-57% לעומת החודש המקביל של 2008, ועל מחסני נתונים בודדים ש-autovaz תקוע 81-90 אלפי המכוניות שלא נמכרו. הפקת כל מיני מכוניות ברוסיה הולך ופוחת. בעיה מכוניות ירד בכ-60% בהשוואה לשנה שעברה, trucks-72.5% אוטובוסים כדי 63.5 אחוזים בהשוואה לתקופה של שנה שעברה. צמח גז רק חזר שבוע עבודה מלא, אך מתחילת השנה 2009 עבדו לפי לוח זמנים רק שלושה ימים בשבוע מ 2 שבוע חופשה מתכננת להיכנס למפעל קולקטיבית פולקסווגן ורכב VAZ בסוף יולי, חמש התחיל במצב שבוע עבודה של 40 שעות אחרי 10 יום חופשה. תחזיות של התאוששות מבטיחה אם במהלך השנה האחרונה, שוק המכוניות של המדינה שלנו היה הצומח בקצב מסחרר, לפי נפח מכירות השנה בקושי יצאנו על המקום החמישי.

בניגוד איטליה, אשר מנסה לפדות. את המקום הזה, רוסיה, כי יש קיבוע של צמיחת שוק הרכב. מומחים אחרים PwC בדרך כלל מראים כי ירידה הפדרציה הרוסית על הספקטרום של ייצור יקרסו טוב ל 60%, בהיקף של 1.1 מיליון יחידות. על העלייה-איטליה, היא כבר חולקת את חוויית העיצוב פעילויות כדי לגרות את הביקוש עם השכנים של האיחוד האירופי. Gospomoshh מובילה לעלייה במכירות רכב ב גרמניה, ספרד, אנגליה, צרפת ואיטליה. בינתיים, ייצור של מכוניות ברוסיה הוא במהירות בירידה, חיזוי צמיחה משמעותית של השוק לפני סוף השנה ניתן לייחס בבטחה אל האזור של מדהימה. בבירור זה קשה לענות על שאלה זו. אנשי מקצוע מאמינים כי לחדש את הפרסום עד הרמה של השנה האחרונה יכול להיות כאשר חיובי כלכלי "מיתאר" בעבר לא נפלה השנה 2009. ואפילו אז, רק אם המבנים פיננסיים תפחית את הדרישות על הלוואות או להגדיל מספר דגמי מכוניות שנמצאים תחת תוכנית הנפקת אוטומטי הלוואות. עכשיו, התוכנית הסובסידיות שעובד עם אפריל, לא נותן תוצאות מבטיחות. למרות העובדה כי בחודש יולי גדל שיעור זה תחת שלה כלי רכב של עד 350 ל 600 אלף. רובל והכסף נתן עד 3 שנים.