על התואר של מניעת סיכון תעסוקתי

על המאסטרים של מניעת סיכון Laboralesa ¦. ספטמבר 1, 2008, ההודעה כי אנחנו סוף סוף הגיעה כל מה שהיה לנו שנים שמעתי את המאסטר של מניעת סיכון תעסוקתי הסתיימה, הפך למציאות דרך הודעה מן המכון הלאומי לבטיחות ובריאות בעבודה, בעוד אשר הראה לנו כי נכון ל 31/12 / 09 מיומנויות הדרכה לפי נושא כזה יהיה עבור משרד החינוך להיות כבתה כל האישורים הוענקה על-ידי משרד העבודה. זה הרגע, התחיל להעביר אותנו להכיר ?que עומד לקרות עכשיו? בוגרי ?Los אושרה על ידי משרד העבודה? ?como יפתחו מנקודה זו? ?Hasta יכול כאשר לימד המאסטר הזה? התשובות לשאלות האלו לא יעברו אותם אותנו מהרגע הראשון יום או שהם ידעו עדיין מה יקרה, היו בהדרגה תוך כדי הבהרת לנו את הספקות שלנו, היום הכל קצת יותר . ברור, למרות שיש עדיין דברים רבים על ידי ¦ להסביר שדברים אלה יש כבר לפתור אותן כל מי היו מעוניינים מנחות הקורס שלנו, אבל היום, עם רק ארבע שיחות כי עדיין יש לנו מראש, אנחנו רוצים ללכת מעבר, לאלה אשר עדיין יש לי ספקות בנושא זה, ניתן לפתור אותם. גם הראנו בהודעה הראשונה של המכון ב- 1 בינואר יהיה משרד החינוך אשר אחראית על ניהול כל פעילות הדרכה על מניעת סיכון תעסוקתי גבוה יותר. עם חדש בולוניה התוכנית, הופך להיות בוגר אוניברסיטה, מתחיל עם משך של 2 שנים, לא entrare כדי להעריך בעיות של משך, כלכלי, זה לא מה עכשיו שחובה עלינו. עם זאת, יש לנו חדשות טובות כי כבר מוסמך על ידי משרד העבודה, יישאר טכנאים מעולה של מניעת סיכון תעסוקתי, כי באופן עקרוני לא יצטרכו להשלים הכשרה נוספת להמשך פעילות גופנית ככזה. עכשיו מומלץ לכל הבוגרים אם הם אינם ברשותו של טיטרציה להשלים עם התמחויות 3, מלאה זה עד שהם נעלמים ההצעות שאושרו על-ידי משרד העבודה, אבל פשוט כדי לא להיות מוחלשות הלייבור לגבי בוגרי מכללות חדשות, מאז במהלך התכנית לתואר שני, שלוש התמחויות הם עשויים להיות רודף כברירת מחדל. מאותה סיבה המעוניינים בביצוע הבסיס עד שזה מגיע לסיומו, גם לייעץ עושה מן ההתחלה עם שלוש התמחויות. נכון להיום, כבר אנחנו יכולים לענות בוודאות. עד מתי יכול להקנות את המאסטר הזה, לאחר בקשה זה בהזדמנויות שונות, סוף סוף הם נתנו לנו הארכה כדי להמשיך ללמד את המאסטר. התנאי, הוא זה להתחיל לפני 31 בדצמבר, לפני ה-30 ביוני, כי השיחות עם תאריך התחלה הנוכחי, בלתי אפשרי עקב כך לפני סוף השנה. יש עדיין בעיות רבות שיענה ¦pero לפחות אנו יודעים כי לאחר 31 בדצמבר, אתה רק תהיה לנו סוף קורא כבר iniciadasa ¦. שירותי רגולציה הדרכה במרכז.

גישור בין-תרבותית חברתית

ישנם מסוימים אלמנטים של הפניה לעשות הנובעים. 1997 כבר בתקופה הציע הגדרה של עזיבה:-תפיסה רחבה של גישור: מתחיל להביט מעבר לגישור בסכסוך, כמו מתודולוגיה לשיפור יחסי אנוש ותקשורת. -חקר קיימים מודלים שונים של הגישור ויישומו בשילוב עם ההקשרים של רב-תרבותיות. -הרעיון של גישור בין-תרבותיים לאחד שיטות של כללי הגישור. -הרעיון טמון יחודיות של הגישור בין-תרבותית:-ההבדל בין הצדדים. -הרלוונטיות יעיל של בידול כזה בעיה להתמודד עם. -חשיבות הרקע התרבותי של המתווך.

-המטרה של interculturality:. קונספט אנתרופולוגי בתרבות הדגשת אופיו שונה ומשתנה. . התזה כי הוא ממוצע בסיטואציות חברתיות רב תרבותי משמעותי. . התזה מטען, זהות ושייכות תרבותית של המתווך בין-תרבותית בעלת לא מתאים בהכרח לאחת התרבויות במערכת היחסים, אבל זה יכול לתווך בין רקעים שונים. . המבט של בין-תרבותית, משלים כמו רב-תרבותיות ולהתגבר ליכולתם, תוך הדגשת החיובי האינטראקציה בין הצדדים הרגיל.

-את הסיומת גישור בין-תרבותית של גישה, מתודולוגיה multifactorial, אשר מבדיל בין interrelates גורמים תרבותיים, אישיים, מצבית. מטרות: גישור חברתי תרבותי הוא מצב של התערבות של צד שלישי, על מצבים חברתיים של רב-תרבותיות משמעותי בין etnoculturalmente שחקנים או מוסדות חברתיים הבדיל כדי: 1. זיהוי של האחר, ולא ב?1991 של הצדדים. 2. תקשורת והבנה הדדית. 3. ברגולציה של הקונפליקט. 4. הסתגלות מוסדיים. המטרה העיקרית היא לקדם את הדו-קיום בין-תרבותית, עובד על הקמת חברה בו גיוון תרבותי אינו כרוך סכסוך סורר, אבל צורות חדשות של יחסים חברתיים בנוי מ וניהול מניסוח גאומטרי של הקונפליקט ואת עושר הקשורים ההקשרים רב-תרבותית. זה כרוך עובד לטובת לכידות חברתית ושילוב של כל יחידים וקבוצות באופן שוויוני:-מניעת ופתרון קונפליקטים. -לקדם תקשורת, ב?1991, הבנה הדדית, דיאלוג, הפגישה, להתגבר על דעות קדומות, הקידום של שינוי עמדות. ? לאן אתה הולך-. לקדם שינויים בחברה, ההתאמה המוסדית, הגידול של האדם, כבסיס השילוב. גישור לא צריך להיות מוגבל לגישור בהפעלות ספציפי, אלא להשיג של דו-קיום בין-תרבותית רחבה יותר. זה יכול לדבר של שתי רמות של גישור:-אחד במובן רחב, שבו המתווך פעולה מתמקד הידע של המציאות, זיהוי בעיות ואת הלימות של משאבים. -עוד במובן המחמיר, אשר יתאימו הדיון בין-אישיים, כלומר על ידי זה, ישנם גורמים המזוהים במפורש דרך אנשים מסוימים (אם יחידים או נציגים של מוסדות או גופים). עם רמה כפולה זו של גישור עובד מנקודת מבט משולשת:-גישור במובן הרחב פותח את הדרך תיווכו של בין-אישיים, להוות כאשר הם נחוץ או רצוי. -גישור בשני מישורים. תורמת מניעת והרזולוציה מוקדם של סכסוכים בהקשר של גיוון תרבותי. -הן במובן הרחב כמו גישור בין-אישיים הוא גם כלי נגינה לקדם דו-קיום בין-תרבותיים. גישור במובן רחב חלק אותם עקרונות כמו הגישור מפגשים בין-אישיים, כלומר את המתודולוגיה אשר מיושמת ההתערבות המרכיבות את עקרונות גישור נרחב בשימוש וכלים של גישור כמו מניסוח גאומטרי של contextualization, את recontextualization, מנקודת המבט של האחר, פועלת בהקשר שבו יש חלקים לזיהוי בבירור, ועוד.

הזעת יתר – טיפים והמלצות

הזעה היא מנגנון הכרחי עבור ויסות טמפרטורת הגוף. כאשר הזעת יתר מספיק כדי לווסת את הטמפרטורה חורגת אנחנו מדברים על הזעת יתר. הזעת יתר ניתן להכליל או מלון. על פי המנגנונים המעורבים יש הזעת יתר פיזיולוגית למשל, להתאקלמות לטמפרטורות גבוהות, הזעת יתר עם סימפטומים פתולוגיים הקשורים או הזעת יתר משנית (ב מחלות נוירולוגיות, בבעיות אנדוקרינולוגיות או תהליכים אחרים), של הזעת יתר אידיופתית או Basic, על-ידי פונקציונלי וריאציה של מודול של פקד ללא גורם ידוע היטב עמוק. הזעת יתר אידיופתית פוגעת עד 1% מהאוכלוסייה, יש לעיתים קרובות את הדמיון המשפחתי באופן קבוע את המתנות טופס סימטרית, ממוקם יצירת מופרז על הידיים, הרגליים, בית השחי הזעה למרות זה יכול להתפתח בתחומים אחרים כמו קרקפת, פנים או המטען. הם יכולים להשפיע על ההיבטים של מתח רגשי, או על-ידי שינויים אקלימיים, נעלם בזמן השינה. זה בדרך כלל מתחיל בילדות או בגיל ההתבגרות המוקדם, ולהגיע הסימפטומים בשנה שעברה. זיעה שימוש מופרז הוא מאוד מביך, גורם לבעיות רציניות הן בעבודה אישית של חיים. טיפים שכדאי לזכור עבור הזעה להשתמש בגדים מכותנה המאפשרת ההזעה מהעור, הימנעות בדים סינטטיים, תחתונים וחולצות. הגרביים והנעליים צריך להיות חדיר ועם breathability טוב. אם זה אפשרי לשנות נעליים מספר פעמים ביום. מקלחת מדי יום ואפילו פעמיים ביום אם יש צורך בכך. לגלח את שיער בית השחי. הימנע צריכת חומרים כגון קפה, אלכוהול, מינים חריף. לפעמים זיעה מוגזם מייצרת ריח לא נעים, לשירותים כל יום חייבת להיות רצוי עם סבון נוזלי צריך להכיל chlorhexidine ולאחר מכן היישום של תרכובת עם אלומיניום מבוססת מורכבים. דיאודורנט אינה זהה דאודורנט. דאודורנט הוא חומר מסכות או מנטרל הריח של הזעת יתר דרך הבשמים, סוכנים אנטי-בקטריאלי חיידקים גורמי הריח כדי להקטין descomponera eccrine ואת apocrine זיעה. דיאודורנט הנפוץ ביותר הוא אלומיניום כלוריד. זה אמור לשמש בשעות הלילה על העור נקי ויבש, ללא לחות שיורית (אחרת המים מגיב עם האלומיניום ומייצרת דרמטיטיס) ללא עור נוכח הפציעה או גירוי. למחרת בבוקר כדי limpiarsen נשאר עם מים וסבון. שטיפות אנטיבקטריאלי אקטואלי (clindamycin, אריתרומיצין) משחות יכול לשמש כדי להפחית את הריח. למנוע מצבים הגורמות הזעה עליך. למרבה המזל היום ישנם טיפים, טריקים ושיטות טבעיות מדויקת כדי לרצות אותך עבור הקלה מלאה, מהיר ובטוח מאוד הזיעה של בתי השחי הידיים והרגליים! תפסיק להזיע ולהתחיל לחיות חיים מבלי לדאוג כי מישהו היה הבגדים רטוב או להרטיב את הידיים שלך על ידי זיעה נושא הקשור.

איך לעשות כסף באינטרנט

המטרה האמיתית של שיווק באינטרנט ביותר היא ליצור עסק רווחי מאוד באינטרנט שבו אתה יכול לעשות כסף באינטרנט ולהפוך לאימפריה עסקית שיימשך זמן רב. ביטחון זה הוא אחד כי רוב האנשים חולמים משהו שאתה לא יכול להשיג עבודה 9-5, אבל יש את חופש פיננסי אפשרי באינטרנט לא צריך לעלות הון כדי להגיע להשיג לזכות בכסף אינטרנט. ואז שאל את עצמך: איך אני יכול לעשות את זה בצורה הפשוטה ביותר האפשרי? הדבר הראשון לעשות הוא לעשות מחקר קטן, אתה צריך לדעת מה אנשים קונים, ואיך הם מוצאים דברים לחפש כאשר קניות. אני יודע שזה נשמע טוב, אבל איך עושים את זה? די פשוט, רק תן גוגל ו אמזון לספר לך מה שאתה צריך לדעת כדי להתחיל להרוויח כסף באינטרנט. אישור אתה עדיין מבולבל? אני יודע, אותו דבר קרה לי כאשר אמרתי לו לחקור ולכן הוא כי הדרך הטובה ביותר כדי להצליח באינטרנט הוא להצטרף קבוצה של יזמים מוצלח של האינטרנט, כך שאתה צריך לא רק לעשות כסף באינטרנט, אלא כדי לבנות אימפריה עסקית באינטרנט. הראשון ללכת אמזון ולראות מה הוא הנמכרים ביותר, זה אומר לך מה אנשים קונים לתת לכם מושג לשאול Google. (כדי להרוויח כסף באינטרנט אתה משחק את המשחק של Google היא למה אתה צריך לדעת לשאול את גוגל) עכשיו לכו ל 'כלי מילות המפתח של Google AdWords, אתה יכול למצוא אותו על ידי חיפוש של Google. אתה יכול גם לקנות כמה כלי מחקר מילות מפתח שיכולות לעזור לך הרבה זמן להבין מה אנשים מכניסים לתוך מנועי חיפוש, וכתוצאה מכך לעזור לך לעשות כסף באינטרנט. כלי מילות המפתח רוב תשלם פירוט הרבה יותר מאשר לכם למצוא ב-Google, אבל אתה יודע אותם בעצמך אם אתה עושה כמה חישובים. לעת עתה אני מציע לך להיצמד יסודות וכאשר האדון הולך המתקדמת ביותר, לנסות לרוץ לפני הליכה הסיבה שרוב היזמים לוותר לפני שאתה אפילו להתחיל להיכשל לעשות כסף באינטרנט. כאשר אתם מגיעים לאתר מילות מפתח כלים לכתוב את הכותרת של המוצר שראית היה של רבי המכר ועל נושא שאתה רוצה. אתה תראה רשימה ארוכה של מילות מפתח כדי לבחור, כמה מילות מפתח אלו תחרותי מדי כדי להתחיל, אך הפעם הראשונה כדי להרוויח כסף באינטרנט ועוד כמה אין לי נפח החיפוש מספיק כדי לגרום להרוויח כסף באינטרנט. המפתח כאן הוא לבחור מילות מפתח בעל נפח גבוה של חיפושים עם תחרות קטנה, כדי לדעת תחרותי ולכן הוא החיפוש היא החיפוש של Google לראות את הדף הראשון של התוצאות ולשנות כמו התחרות שלך. אם אתה רואה כי הדירוג שלך הוא לא טוב, יש לך סיכוי טוב להרוויח כסף באינטרנט עם קצת SEO (אופטימיזציה למנועי חיפוש) במנועי חיפוש ועוד כמה קישורים (קישורים נכנסים). כשיש SEO טוב הוא חיוני מוצלח הדירוג ב-Google, ובכך להרוויח כסף באינטרנט, במאמרים הבאים שלי אני אדבר יותר על אופן יש אתרים טובים במיוחד של Google. אליהוא להצלחתך

איכות החינוך ועושר

איכות החינוך ועושר על-ידי משחק ארנסטו Pedroza העושר הפוטנציאלי של מקסיקו לא רק נמצא את המשאבים הטבעיים נדלה שלה יש, לא בהקרבה שלו השוק הגדול ביותר בעולם, או השקעות גדולים שיכולים לבוא מחו ל, אלא מה אנחנו יכולים לעשות בכל אחד התלמידים שלנו עם חינוך איכותי. מקסיקו מוקם במקומות האחרונים הערכות הבינלאומית, מצב זה אינו מאפשר לנו להבין מה אנחנו לאבד עם לא שלמאחה לחנך את התלמידים שלנו. אנו מבלים כמויות גדולות בטיפשות של כסף במאבק נגד חוסר ביטחון, עוני ושחיתות, אך אנו לא להשקיע ביצירת עושר. שמנו תשומת לב רבה מדי בנושאים לאומיים גדולים, וזה בדיוק מה שיש לנו. אנחנו מאוד ספוג של התפטרות, של חוסר ודאות ושל אדישות הגענו למסקנה לא כדי להיות מסוגל ליהנות העושר שלנו. אם אנשים לשים לב על מה אתה מדבר עליהם, אילו מוסדות הם אומרים, מה התקשורת מדברים אנו מבינים שאנחנו מדברים רק על בעיות, במקום פתרונות אלה. נראה שאנחנו נחרץ לסבול בעיות גדולות אלא אם כן מישהו לתת לנו תקווה. בהתחלה כדי לפתור בעיות לאומי גדול הוא בחינוך איכותי, יש הפתרון ליצירת שפע של הארץ הזאת, אין סוף העוני של מיליוני מקסיקנים, ישנו פתרון נזק ייפול תחת משקל משלה, ומכאן אתחול זה חוסר בטחון זה נגמר לנצח.

הבעיה הגדולה היא שאיננו יודעים מהו חינוך איכותי פירושו, באנו לחשוב כי איכות פירושו כל הטכנולוגיות של עצה, אם אין לך אותם, כי אנחנו לכשלון שמעולם לא איכות בחינוך. השליטים שלנו מאוד בקלות לבלבל איכות עם כמות בענייני חינוך. הם מאמינים כי עם הגדלת הכמות מגביר את האיכות באופן אוטומטי. ישנם יותר מ-30 מיליוני סטודנטים הלומדים כיום בארץ, כמות יותר מאשר די כמו לפוצץ את הפיתוח של הארץ, הבעיה היא כי אנו לא לחנך אותם, אבל אנחנו נמצאים בייתו אותם. ביות מילה היא מילה חזקה, אך הוא היחיד שמתאים לתיאור מה אנחנו עושים עם ילדים וסטודנטים שלנו. מילה זו משמשת לתיאור מה נעשה עם חיות, להתרגל אותם לחיות בסביבה מסוימת. תהליך מבוסס על ההנחה כי התלמיד אינו יודע דבר אתה מקבל קבלה מורה ללמד אותך הכל התלמיד חייב שידוע לך לייעד לו אחרת. חינוך הוא תהליך שנועד ללמד את התלמידים לקרוא, לכתוב, לדבר, לחשוב, ליצור, לדמיין.

חינוך איכותי חייב להגדיל את המודיעין, פסק הדין ולשפר את התו, אם דרישות אלה אינם מתקיימים ניתן לקרוא על-פי כל צורה, אך לא חינוך. הכל נראה כדי לציין שאין שחקנים מרכזיים של תהליך חינוכי במקסיקו הבהירות של חינוך מה פירושה. עד כדי כך הממשלה הגדילה את התקציב בכ-7%, על כותרת של חוסר בטחון מוגברת 47% אף אחד לא אומר כלום. ישנם ארגונים לא או החברה האזרחית או מוסד אחר שירימו להרים את קולו נגד אברציה זה. כאשר היא מבלה יותר על חוסר בטחון, להשקיע פחות בחינוך, הוא ממש לא הפוליטיקאים שלנו להבין את חומרת העניין. ההוצאות על חוסר בטחון ללא השקעה בחינוך, כסף נזרק לפח. מבלה המון כסף למאבק בעוני, חוסר ביטחון, שחיתות, סחר בסמים ומעט ביצירת עושר. הבעיות העיקריות של החברה להמציא מפלצת מידות כבירות שמולו יש לא המסופחים המתאימים, כך נראה כי המפלצת מנצח את הקרב. הפתרון אינו בקרב מפלצת זו כי זה קרב. הפתרון הוא ליצור את המסופחים ואת זה נוצר עם החינוך איכות בכל הרמות עם זה נהפוך את המפלצת ליפול תחת משקל משלה. אם אנו לומר כי איכות החינוך הוא הפתרון לבעיות הגדולות חשוב מאוד לדבר על זה בשפע ולשים כל שלנו תשומת לב על זה כל כך מהר אנחנו מייצרים את ההסכם ואת לנו. מה אין לנו בחיי היומיום שלנו קשה לדמיין כל הממדים, איכות מה חסר, לכן אנחנו חייבים לדבר על זה בשפע כדי לגרום לו להבין ולעזור להם להשתלב החיים שלנו. לשים את איכות החינוך פירושו להכניס שמחה מה אנחנו עושים, הוא לשים את המשמעות, לשלב את מה שאנחנו לומדים עם מה שאנחנו נעשה בעתיד שלנו כדי ליצור את העושר של המדינה הזאת היא לחבר תלמידים עם מוסדות כדי להגדיל את המדינה ואת העם. חייבים לשבור עם תוכניות ומערכות נוקשה, הסטודנט יונחו לגבש הפרוייקט שלהם-החיים המקושר לפרוייקט של האומה יוצר. הקדמה של חומרים חדשים שאינם עקביים עם בעידן החדש מתאים, שיצירת ידע חדש חיוני עכשיו משום מה למדנו לפני חמש שנים הוא מיושן. מקסיקו היא מדינה מבורך על ידי בעל שפע של משאבים טבעיים, אנחנו רק צריכים הכשרה חדש אנשי מקצוע לזהות את כל המשאבים הללו המשמשים ליצירת רווחה בין כל ועבור כל. לא נראה שיש החשש של השליטים שלנו, אבל זה לא סיבה מספקת לנו האזרחים נתנו לנו להישאר עם זרועות חצה מחכה כדי ממשלות לפעול. אנחנו יכולים להתחיל עם דחיפה להורים כך הם הופכים ילדים מוצלח, אתה צריך לעשות עבודה נהדרת עבורם. מורים יחד עם ההורים יש הזדמנות היסטורית להפוך את התלמידים הגדול גברים ונשים ששינו את ההיסטוריה של הארץ הזאת. המדיה חשובים מאוד שכן הם יכולים לעזור לנו לקדם את החקירה של החינוך הנוכחית באותו זמן ליצור את הצורך ואת ההכרה כי יש את הכוח לשנות את התנאים של החינוך. יש מעט מאוד המדיה להתמודד עם הבעיה של החינוך, בדרך כלל התוכן נוטים לכיוון התפטרות לסבול בעיות בנושא. ההצעה היא כדי לעודד את כל האמצעים כדי לנסות את הרווחים שלהם שיש הבעיה של החינוך כל שלהם הבחינות, באותו זמן כי הם נטועים פתרונות אפשריים לבעיות הגדולה של החינוך. ייתכן שיהיה צורך לארגן כנסים, דיונים, דיונים, כנסים שבהם מעורבים כל עניין בתהליך החינוכי. אין אזרח יש זכות לשבת ולהמתין כדי להפוך הממשלה מה לעשות, לכולנו יש המחויבות של התעוררות כי זה לצד ישן, עם הרבה טעם גדול, מוסדות מכל הסוגים יש חובה לעשות את שיעורי הבית שלהם לגבי החינוך כי העיכוב ישפיעו על כולם ללא הבחנה. זה הזמן להפסיק מתנהג כמו minion ולפעול כאזרחים אמיתי. אם אנחנו באמת רוצים ליהנות העושר של המדינה הזאת שאנחנו צריכים לבצע את עצמנו כל עם האיכות בחינוך של הילדים שלנו, לכולנו יש תפקיד חשוב. שמתי לרשותכם פריטים משלימים אחרים: יכול להיות איכות שבו יש חוסר של הכל? הסימנים של איכות החינוך להכיר המראה, חיוני בחינוך של פרוייקט חיים וחינוך איכותי

החשיבות ביכולות

במקרה הספציפי אשר נוגע לנו חברות, הם צריכים שחקנים עם תחרויות אמין המערבות אותם כדי לפעול, לייצר ביעילות, ומבטיח לא רק הישרדות אבל הפיתוח, כיבוש ואת קביעות של השווקים. באמת מה הם ביכולות? מה הם כרוכים? מדוע חשיבותו, היקף, להשפיע? הוא תקף מאוד אשר קובע כי חברה אשר בוחר לקבל ביכולות עבודה, צריך לעבוד באופן שיטתי כדי לקבוע אילו יכולות לדרוש הצוות שלו, שכן הוא מעט פחות להפוך בלתי אפשרי להשתמש מקבוצות ביכולות שפותחו על-ידי ארגונים אחרים. למרות השימוש ברשימות של כללית ביכולות שפותחו על-ידי עורכים שונים שניתן, דבר משחרר את הארגון של עבודה נוספת להתאים ולהפיץ אותם בקרב הצוות, מאז למעשה, אתה יוצר דרך חדשה לאחוז את העבודה עצמה. כדי לקבוע את חשיבות, רלוונטיות, היקף, חשוב לקבוע כי הוא התכוון על-ידי competences בהקשר זה הם הם יכולים להצביע על כמה הגדרות המאפשרים לנו לקבוע את הטווח שלו, רלוונטיות לדעת: עבור Boyatzis (Woodruffe, 1993) הם: "קבוצות של תבניות של התנהגות, האדם חייב לשאת בתשלום כדי לבצע ביעילות שלהם משימות ובפונקציות Ansorena Cao (1996):"מיומנות או תכונת אישיות של התנהלות נושא, אשר יכולה להיות מוגדרת כתכונה של ההתנהגות שלהם"", ותחת, אשר, התנהגות מונחות משימות באפשרותך למיין לוגי ובאמינות." (עמ' 76) (המצוטטים ספנסר, ספנסר) קובץ script מגדיר אותם כפי Woodruffe "בבסיס המאפיינים של אנשים המציינת טפסים מתנהגים או חושבים, להכליל ממצב אחד למצב אחר, אשר נשמרות למשך זמן רב למדי" (1993) מעלה אותן כממד"של התנהגויות פתוח, בוטה, המאפשרים לאדם לעבד ביעילות". מכאן נובע כפי טרוחיו רודריגס נלסון מספרת אותו: 1.

הן תכונות קבועות של האדם, 2. הופכים מניפסט כאשר משימה מופעלת או מבצע עבודה, 3. הם קשורים לביצוע מוצלח בפעילות, בין אם העבודה או אחרת. 4 יש קשר סיבתי עם ביצועי עבודה, כלומר, הם לא רק המשויך ההצלחה, אך אשר מניחה כי בעצם לגרום אותו. 5. הם עשויים להיות להכליל פעילות אחד או יותר.

לכן, התחרות היא מה הופך את האדם, למרות היתירות, "מוסמך" לבצע עבודה או פעילות מוצלחת, אשר ייתכן אומר השילוב של ידע, מיומנויות, הוראות התנהגויות ספציפיות. אם הוא נכשל בכל ההיבטים האלה, אותה נדרש כדי להשיג משהו, לא הייה עוד "". ארגון העבודה הבינלאומי מזכיר לנו, שיש ניתוח תחרותי ברור המייצג: זיהוי ביכולות: היא שיטה או תהליך שהופעל להקים, המתחילים בפעילות עבודה, competences אשר גייסה כדי באופן משביע רצון לבצע פעילות כזו. ביכולות מזוהים בדרך כלל על בסיס של מציאות העבודה מרמז כי יקל השתתפות עובדים בסדנאות של ניתוח. כיסוי של זיהוי יכול ללכת על פי המשימה, עד להסתכלות ונוחה הרבה יותר עבור מתחם תעסוקתי או היקף העבודה קונספט. ישנן שיטות שונות ומגוונות כדי לזהות ביכולות. הנפוצות ביותר כוללות: אנליזה פונקציונלית פיתוח שיטות של תוכנית לימודים (DACUM, על-ידי ראשי התיבות שלה באנגלית), כמו גם גירסאותיה SCID ו AMOD, מתודולוגיות מאופיין על-ידי התמקדות זיהוי מפתח ביכולות, e הביהייביוריסטית בית המשפט. ? סטנדרטיזציה של competences: לאחר זיהוי ביכולות, תיאור שלהם יכול להיות מאוד שימושי להבהיר את עסקאות בין מעסיקים, עובדים, מוסדות חינוך. בדרך כלל, כאשר ארגון מערכות המצמצם, מפתחת שגרה של תקינה, באופן כזה המזוהה ומתוארות עם הליך נפוץ, תחרות הופכת נורמה, תקן ביצוע חוקי עבור מוסדות חינוך, עובדים ומעבידים. הליך זה יצר, formalised institutionally, מעודד ביכולות, ממיר אותם סטנדרט רמה כי כבר הסכימו (ארגוניים, סקטור, ארץ). הדרכה המומחיות: לאחר להכין את התיאור של תחרות ותקנון שלה, פרשנות והמחשות של הלימודים של הכשרה לעבודה יהיה הרבה יותר יעיל אם אתה מחשיב את כיוון ההדפסה לכיוון הנורמה. פירוש הדבר הוא כי אימון מכוון ליצירת הפניות competences ברור סטנדרטים קיימים, יהיה הרבה יותר יעילות וההשפעה מזה מנותקים לצרכים של המגזר העסקי. היטב אמר טרוחיו רודריגז בניתוח שלו, אשר נחשב, תפיסה זהה של הכוחות, עם אופי רב-ממדיים שלה, הופכת אותם מורכבים, כך הדבר נדרש כדי לנתח את האופן שבו הם נוצרו. ספנסר, ספנסר נחשב, ביכולות מורכבים של תכונות, הכוללות: המניעים, תכונות כאינטגרציה (הראייה וזמן התגובה, לדוגמה), צורות של התנהגות, self-concept, מומחיות, ידני (מיומנויות) מיומנויות וכישורים נפשית או קוגניטיבית. בעוד Boyatzis מהווה תחרות כי ייתכן "או מוטיבציה, תכונה, מיומנות, הדימוי העצמי, תפיסת התפקיד החברתי שלו, או קבוצת כישורים המשמשים לעבודה". סקירת תכונות או רכיבים של ביכולות, נתבונן, איכשהו, שהם קשורים עם מבנים פסיכולוגיים, אבל לשלב אותם בדרך מסוימת, כדי ליצור את היכולת לבצע משימות או פעילויות מסוימות ביעילות, להפוך אדם "מוכשר". הדרך שבה משולבים בלבד יכול להיות נחוש דרך הניתוח של איך מצליחים אנשים מעשה בעבודה. מאז, היבט חשוב שמתאימה את עצמה כדי ניתוח גם הוא מה שהופך את הפניה רודריגז כאשר המצוינים מספר ביכולות?, ב מבחינה זו מדגישה, כי המספר מיומנויות "קיים" יכול להיות רחב מאוד. כך יש לו, אילו לוי-Leboyer (1996) מציג שש רשימות שונות. Ansorena Cao (1996) כולל 50 ביכולות קוגנטיבי. Woodruffe (1993) מציג כישורים כלליים תשע, ומשמעות הדבר היא כי ישנם רבים ספציפיים אחרים. המילון של יכולות של McBer שם (ספנסר & ספנסר, 1993) כולל ביכולות 20 רשימת הליבה שלהם, ממוין לפי וקונצרנים, תשעה נוספים בשם כוחות הייחודי. Barnhart (1996) כולל ביכולות הליבה 37 שבע קטגוריות. ברשימות אלה ישנן תחרויות בעלות שם זהה עבור אותו רעיון, אבל יש גם כמה אשר דומה, לקבל שם אחר (פתרון בעיות מול החלטות). באותה מידה, ביכולות מסוימים מקובצים בדרכים שונות (הדרכה לקוח יכול ללכת תמיכה ושירות אנושית ספנסר, ספנסר או ניהול Barnhart). זה עושה כי המספר ביכולות להגדרת עשויים להיות גדולים מאוד, בדיוק על-ידי העובדה competences מקושרים להקשר מסוים כי הוא הופך להיות בולט בעבודה, המציעה כל ארגון יכול להיות ערכות מיומנויות שונות, כי הארגון לא יכול לקחת רשימה של יכולות שהוכן על-ידי ארגון אחר לשימוש, בהנחה דמיון ביניהם. לנו ממליצה רודריגז, כדי להעריך את יכולות להזדקק מכשירים פסיכומטרי חדש שהפיק חייב להיות מבוסס על ההגדרות של יכולות, או כדי להשתמש בכלים הקיימים, כי הם מתייחסים מרכיבי ביכולות. בכל מקרה, בדיקות חייב להתפרש בהתבסס על פרשנות דינמית הדומה יותר הכוחות. כלי הערכה אחרים, כמו ראיונות ומרכזי הערכה, כאשר הם מיושמים גם יכול להיות קרוב יותר מה נדרש בעבודה, אך גם נוטים להיות יקר יותר מאשר הפסיכומטריות סובלים רמה גבוהה יותר של הסובייקטיביות לבסוף, לשכוח בניתוח של תחרות, אשר ארגון העבודה הבינלאומי הערות על חלק competences מפתח, שבו יותר דגש היום מנקודת המבט של ניהול משאבי אנוש, לא נוצרים ידע ששודרו חומרים חינוכיים, אלא צורות ואתגרים כי ניתן לקדם את תהליך הלמידה. באופן פרדוקסאלי לעיתים קרובות מתעקשת הדור של עמדות ממוקדות כלפי היוזמה, פתרון בעיות, חשיבה מופשטת, פרשנות הציפייה; בתוך סביבות חינוכיות שבו היחידה הבסיסית היא הקבוצה, כל ללכת בקצב זהה, כולם עוברים את אותו בכמות ובאיכות המדיה בתפקיד פסיבי לחלוטין. אישורים של יכולות נחשבות: מתייחס להכרה רשמית אודות מוכח בדונו (לכן הערכה) של הפרט לבצע פעילות עבודה מנורמל. הנפקת אישור מרמז סיום קודמים של תהליך ההערכה המומחיות. האישור במערכת תקנית, אינו תעודה accredits מחקרים, היא רשומה אחת הפגינו יכולת; היא מבוססת כמובן על תקן מוגדר. זה נותן הרבה יותר שקיפות למערכות מתוקנן של אישורים, מכיוון שהוא מאפשר לעובדים לדעת מה צפוי מהם, מעסיקים יודעים מה competences צורכים בחברה שלך, ומקל לגופים המבצעים אימונים פיתוח תכנית הלימודים. אישור הוא ערובה לאיכות על העובד שהוא מסוגל, competences שבו יש מסיבה זו.