מילון מונחים עבור אסטרואידים

ת: ראה ציר למחצה הגדולות. acondritos: מטאוריט רוקי ללא condrulos. afelica מרחק, שאלה: מטרת המסלול של אובייקט כי זה הוא מרוחק יותר של השמש. אלבדו: הקשר בין כמות האור שמקבל אסטרו או משטח את החלק של האור המשתקף על ידי אותו. אלפא (?): ראה שלב זווית. אהבה: כיתת אסטרואידים מתקרבים הארץ, מסלולים אשר לא לחצות של כדור הארץ. אפולו: כיתת אסטרואידים כי הגישה האדמה, מסלולים אשר הצלב של כדור הארץ. שלב זווית: עבור אובייקטים של מערכת השמש, הזווית בין כדור הארץ והשמש ראיתי מהאובייקט.

הטיעון של perihelion: זווית בין המטוס של מסלול מהצומת עולה perihelion, נמדד בכיוון של התנועה. אסטרומטרי: מדידה מדויקת של המיקום של אובייקטים אסטרונומיים, בדרך כלל ביחס קטלוג רגיל של עמדות מהממים. עבור חישובים של מסלולים של אסטרואידים נחשבים אמצעי מקובל עם שגיאה של 1 או 2"(arcosegundos 1 או 2) Aten: כיתת האסטרואיד מתקרב הארץ, מסלולים אשר הצלב של כדור הארץ ב- אפליון. ב: יחידה אסטרונומית, מרחק הארץ-שבת מדיה, 149.597.870 ק. מ.

B (1.0): בהירות מוחלטת את הפס הכחול. להקות הקליטה: קווים כהים superposed את ספקטרום רציף. בטא (?): ראה המקדם של שלב. הקנטאורים: המשפחה של אובייקטים על באמצע הדרך בין אסטרואידים וכוכבי -שביט. חגורת האסטרואידים: אזור של רווח בין המאדים ויופיטר שבו הרוב המכריע של אסטרואידים ממוקמים. שלב מקדם: קיידנס משתנה בגודל של חמור. ששימש בבריחה עם הזווית שלב, ביחידות של מג/מעלות. תרדמת: האזור ' מאטום לשקוף ' של גז מסביב לגרעין של כוכב שביט. comensurabilidad: תצורת מסלולית ובאילו גופים שני במסלול סביב מרכז הכובד נפוצות (השמש) כאשר תקופת אחד הוא שבר רציונלי אחד של השני. Chondrites: מטאוריטים עם condrulos. Chondrites פחמן: סוג נדיר של מטאוריט מאופיין על ידי הנוכחות של תרכובות הפחמן. condrulos: מעוגל חלקיקים של 0.1 עד 1 מ מ קוטר, להציג במטאוריטים רוקי, מורכב של מינרל. בשיתוף: המיקום של שני כוכבים שלא חופפים על אותה אליפטית, כתוצאה מכך, באותו צד של כדור הארץ. צור קשר עם בינארי: אסטרואיד דמות מורכבת קשר כדורית שני אסטרואידים. עקומת האור: ייצוג גרפי של וריאציית הטמפורלי בהירות של כוכב. כדור הארץ-crosser: (cruzador-Tierra) סוג של האסטרואיד במסלול אשר מדי פעם חותך של כדור הארץ, כתוצאה מהפרעה כוכבי לכת מרוחקים. מישור המילקה: מרבית מעגל שמימי כדור, אשר פועל השמש בתנועתו נראית לעין, או קרקע את תנועתם בפועל במשך שנה. זה נקרא מישור מישור אחד המהווה את מסלולו של כדור הארץ, כמו גם מרכז העולם ואל השמש. המטוס הזה ויוצרים זווית של 23 27' עם המטוס של קו המשווה. אפקט האופוזיציה: לודיג בהירות נראית לעין של אסטרואיד עם זוויות שלב קטן. אלמנטים