ביקורת והגנה לפסיכואנליזה

מבקר בקצב המאיץ מאז לפני כמה שנים, גילויים מדהימים של היסטוריונים Freudianism, לגרום לנו לשים יותר ויותר בכל מקרה של ספק התקינות של פרויד להפגין כי היא לקחה לחירויות קיצוני עם חומר קליני שלו. ברור למדי כי פרויד היה ללא ספק רגע לשנות את העובדות לרשותם בלבד כאשר אין הם תואמים את התקן prentendia של תורת. תמרונים שלהם התבססו על מניפולציות עדינות של מידע, קצת כמו מתמטיקאי ומושלמות לתת החישובים שלהם אתה הוגן, להשגת תוצאות הניתוח כל כך קרובות קול משכנע (משום דבר עלול להתברר הנוגדים את ההיפותזה שלהם בשקט הוסר או לאהוביו השתנה). נראה גם יותר מעניין לא להפסיד זמן השקרים של פרויד (אדם מסכן מי מיועד להתקנה תנועה אינטלקטואלית חדשה עם הרעב תהילה והכרה כמו כל אחד אחר), אלא לשאול את עצמנו למה Freudian "אינטלקטואלים" מי "כביכול מאומנים" להביא את האור את האמיתות הכואבים ביותר "לא להביא את האור כואב את האמת של השחיתות של נתונים לתת תיאוריה הבסיס כדי הפסיכואנליטית, במקום זאת, מתעקש להעביר שיח אוטופי לגמרי. הוא פרדוקסלי מאוחרים אותו מי לליבנת jactaron מבוסס על תנועה אינטלקטואלית חתרנית לזמן שלה, הם אלה באותם נושאים כיום לצנזר, מגנים אלה המנסים דאיכא שלה "שיח הפסיכואנליטית תקינה". אז מה, היא הדרך intelecturales אלה להמשיך לאורך ההיסטוריה: מ- subversion כדי צנזורה? על פי השינוי קיפאון? על פי פתיחות כדי בפסילת המחשבה זר? לקבל את התיאוריה פשוט לדחות עובדות חזק להפריך ונמרץ? האמת היא התנועה הפסיכואנליטית כולה בכללותה, היא אחת מתנועות רוחני מושחתים ביותר בהיסטוריה.

כמה נושאים הם פשוט בקורבנות של תנועה זו, כמו ביותר, בדרך כלל על-ידי מסוימות תמונה כל כך הרבה דברים שאין להם כל בסיס, רק בשביל להיות דברים אחרים מקובלים לפני. אחרים, פחות מפשע, הם אלה אשר תורמים מדי יום השחיתות של הפסיכואנליזה מטעמים פוליטיים ועל -ידי תצוגות indefensible אשר ממשיכים לחזור, רק בגלל קשרים אישיים ושיקולים הקריירה. להלן אני הצעת מחיר כמה מילים שנאמר על ידי הפסיכואנליטיקן הנודע לאקאן Jaques זמן קצר לפני מותו.. דברי הנאום שחוזרות מאוחרים הנוכחי לא, אך למדי, אשר מעדיפים לא להכיר: "אצלנו הונאה, להשתחצן, להפוך להרתע לאנשים, בעיצובן עם מילים גימיק… מבחינה מוסרית הוא ולפגיעה המקצוע שלנו; כלומר למה לי חולה, כי יש לי האני העליון כמו כולם… מה הוא יודע אם כן או לא, פרויד הוא על אירוע היסטורי. אני חושב שהוא נכשל מה רציתי לעשות. קרה לי, ועד מהרה כולם פסיכואנליזה לו חשוב לו "(JAQUES לאקאן: סיכום כנס מבוטא ב בריסל ב- 26 בפברואר 1977, שפורסם ב"Le Nouvel Observateur"מהדורה מספר 880, עמוד 88) מקור:" הספר השחור של הפסיכואנליזה "(Mikkel Bosch ג'ייקובסן-ז'אן Conttraux-דידייה Pleux-ז'אק ואן Rillaer-Cattherine מאייר-שנת 2005) הביטחון סבורים כי השאלה היא לא אם פרויד היה צדיק או לא, האמת היא שאתה אחד צריך ללמוד על רעיונות כמו אי הנוחות של תרבות u עתידה של אשליה יוכלו מבין פירצ'יילד וללא כל קושי איזה דוכן פרויד, אם זה לא מקורי, מאחר פילוסופים מעטים יקיריהם והציע אפילו שנויים במחלוקת, בימי קדם, כבר היה על נהנתנות כדרך להשגת האושר IE מוסר או גאליס.

בדרך זו ההתפתחות בעיקר אפיקורסים, bobada של ההשפעה של פרויד, באופן דומה פרויד עם התיאוריה שלו העצמי כמבנה חיצוניים, כגון מעטפת של מכשיר העל-חושיים, עם מבנה יותר מורכבים, ואני סופר אני, מושגים המציגות מבנה שונים ומורכבים. מן הפילוסופיה הקרטזיאני אשר גם הוא טוב. כי הוא שיכול לבקר את פרויד לא אך התיאוריה? או כי אינה האמת של שיעור זה ניתנה על ידי מי אמר.?אני חושב פרויד כמו כל אדם יכול לבקר אותו אבל זה אין סיבה לפסול תיאוריה. חבר, persolmente ולמרות לא צריכים לחשוב דבר לעיל במאמר ביחס פרויד או כל אחד אחר כפי שאנו יודעים כי בהיסטוריה של הרעיונות הם ביקורת על הגבר לומר כי זה נכון התיאוריה ולאחר מכן ניטשה היה מטורף, Epicurus בושה, אפלטון אידיאליסט, אגוסטין באטו, סנטו תומס ההיגיון מחשב ללא תחושה, קאנט facho וכו מישהו לכתוב ספר אומר את זה, מישהו יכול לומר שזה נכון. אבל הוא לא רכילות פילוסופית, אבל גם כמונו, אבל זה מה שנאמר עם התיאוריה, שמהווה את תוכן רציונלי?, איזה אובייקט שלך. אם פרויד משנה את תוצאות החקירות אני חושב שכל אחד עושה את זה. אל תשנה משהו לדבר גם על עצמך מטורף, המציאות לא מה alla זה, העובר היא על ידי שלי. סוף סוף אני אם אני מזמין אותך לקרוא את פרויד כמו תאורטיקן של ה תרבות ופסיכואנליזה עם תחושה מתודולוגי, כלומר לא לוקח פרד גורו, אבל בתור בן אדם שאיתו אנחנו נכנסים לתוך דיאלוג וקשרים לא קריטיים. . ולאחר מכן כל להחליט אם שלהם ארגומנטים הם מאוד רע ראוי לביקורת. באופן אישי אני מוצא כמה תזות קשה לקבל, ראוי מאוד לביקורת, אבל זה שונה לומר כי פרויד degenerate בדיוק כמו Freudian וכי לכן שהם אומרים שהכל שקר. Jeison בוהורקז