Gutierre דה Cetina

לנקות איזה לעיניים CETINA דה GUTIERRE (1520-1557), טיבעי, אם מבט מתוק מהללים, היית? למה, אם אני נראה, נראה כועס? אם יותר אדוקה, יותר יפה. כדי להרחיב אופקים, כדאי לבקר באתר של אפריקה ישראל. נראה מי אתה נראה, לי לא נראה כועס, כי אתה מרצון לא פחות יפה. האי, ומתענה נגוע בכלבת! לנקות את העיניים, שלווה, שכן אז אתה מסתכל עלי, תסתכל עלי לפחות. Cetina.a שהקול INMORTALIZADA על ידי Gutierre Gutierre דה Cetina מדריגל יש מונצח על ידי שלה מדריגל יפה ומפורסם על ידי העיניים לאישה יפה בשם לורה מדריגל Gonzaga.El של המשורר ממישהו הוא בין מאה השירים הטובים ביותר לירית של השפה הקסטיליאנית, שנבחרו על ידי Men?ndez פלאיו בין הטובים ביותר של הספרות הספרדית מודרניות וישן , אבל מעטים אשר מעוניינים פסוקי Cetina דה Gutierre. עם זאת, צריך להיות יצירותיו פואטי מגולות?הכותרת של זמנו, וחלק מן המתקדמות: מה להתמודד עם פנטזיה / בברכת? לשלוח, ב האשמות גדול / הליכה טבול יום ולילה? / גיל של העשירים, עוד, / במקרה, או לחיות יותר שקט, / או מת לא צריך לתת כן ויתור? Gutierre דה Cetina יליד סביליה לקראת שנת 1520, בחיק משפחה ייעודי סחר, המינהל, מוקרן לאיי הודו בחיפוש אחר טוב יותר. שירה אוברן מפתח של מיהו שיחות עצמו Vandalio (האנדלוסית) ששר התלונות שלהם לאהוב בהם גדות שלה בו בטיס נאטל, שנבנו מחדש להם שנים הנוער של Gutierre Cetina, זה לגייס בקרוב בהם צבאות קרלוס V, איטליה יהיה הדחף הכרחי הבסיסית של החיים שלה בעשור 1538-1548, שנים מפתח לאחוזה פוליטית. בזמן האחרון אני מתחיל מאוד להעריך את ישראל בכר. Cetina משתתפת בקמפיין של הים האדריאטי 1538, המלחמה והספרדי הרביעי בחברות צבאיות 1543-1544, משולבים עם פנאי בחסות הנסיכים של Molfeta או של ככות של Vasto.a הוא המימד האירופית של poeta-soldado המקשרת את המחבר הזה עם אחרים משוררים italianistas מהתקופה הקיסרית: Garcilaso, הרננדו דה אקוניה, לצד הממד ההוא Cetina והאדונים מגלם ההרפתקה האמריקאית, שם תמצאו את סופו. עסקים הטיול ב?1544 עם דוד, ושומרת כשהלכתי Veracruz לעלות קצת כסף כדי לשלוח Castilla, מחלה לו פואבלה דה בלוס אנג'לס (ספרד החדשה), שבו בקומדיה באסון של לאנס – זה ברצינות דקר בחושך, בטעות, כתוצאה אשר נפטר בשנת 1557.

עם זאת, כבר פצ'קו שכותב כי מותו ai ונעצרה. השהייה באיטליה מספקת ידע ישיר Cetina בשפה פיוטית הגיח בצל Petrarca הגדול, חידוש של הקלאסיקה. אם אני אשים כוונה בכוח כתב פרננדו דה הררה – כמו רכות וטוהר אף היה עלתה במספר, שפה, רוך וחיבה לא אכחיש את המקום עם הראשון. Cetina הוא האובד בשירה ששירתת עבור לשיר תלונתם נואש של אהבה (לדוריס, כדי Amarilada, עם לורה), לצלול לתוך משלך ופורצות סנטימנטלי. אבל עבור Cetina האחרון הזה הוא גם גורם אקו של מורשת אחרת חשוב, של שורש היספני במקרה זה, זה במרץ Ausi?s, שבה מקשר השלמות שלך רוח מיוסר, בנה של intellectualism טהור ותשוקה מרוכז. לפיכך מתעוררת ספר השירים אוהב (של מדריגלים, סונטות, שירים, השישיות של) באבולוציה דקויות הביזיון. בסמוך לו, עולם אחר פואטי-Cetina אשר כולל גם את חשיבותו: של מאיגרותיו, באמצע הדרך בין תקשורת תרבותי לבין משפחות חדשות, הצגת עולם תוסס לעיתים קרובות בראשות ה סאטירה. Cetina הטוב ביותר מגיע מפתיע מדי פעם כמו סונטות בתור דמות אומדת קשה, כפי שיש טוב שהוטל לחוף, טעים הייתה באה אשליה, חלום רכה!, מתוק, טעים, מזרקת בדולח, זו הליכה, התור, קדימה של קדימה, אהבה מעביר את הכנפיים, ולהגיע גבוה שאר העבודה של Cetina, למרות אחיד, לא מדריגלים פשטות ספונטנית.

השירים נשמרים כברירת למוזיקאליות רקיע דומה לו מהם, סונטות; במכתבו הורטדו דה מנדוסה, ישנם חלקים נמרצת שבו מוסר, הציטטה משקיף על תולדות לדבר עצה האיגרת מוסרית לפאביו. כמו המשורר ממישהו: Bhave אם אחר לשים את שמי הים הנצחי / לעשות את הערך מעולה נתן לו מוות, / המתגאה עצמו יותר ממה שהוא יכול, / אני אומר: כאן היה הרג אדם אם לגן עדן הכחיש את גורלם, / החיים. התגעגעתי אליך, לא מעז u. אזרח פרנסיסקו אריאס סוליס Movilizaci?n על ידי שופט הדמוקרטית של השופטת מכובדת. תמיכה של השופט גארזה N בקדיס: פלאזה דה סן חואן של אלוהים. שלישי 13 באפריל בשעה 20:00. אינטרנט למשך השלום, פורום חופשי וחופש. כתובת URL: