ססיליה G… Guilarte

ססיליה ג'י GUILARTE (1915-1989) אלה רגעים של שלווה, שאנחנו נהנים בין הבוץ והגשם, צריך להודות את האפשרות של כוחות האויב לעשות חזק חזיתות של אירון. אחרת להרגיע היום, זה הגיוני tormenta.a הבא של ססיליה ג'י דה Guilarte. קולו של הכתב הראשון Guerraa ססיליה ג'י דה Guilarte התאמן עיתונאות לפני המלחמה, במלחמה, להיות הראשון כתב צבאי, בחזית הצפונית, בשנים 1936-1937, אז בגלות צרפת ומקסיקו, ושוב בתמורה הספרדי שלו. האנרכיסט הזה היה עיתונאי של מירוץ, ללא חשש של צנזורה ועם אמונה בניצחון האולטימטיבי. את דברי ימי המלחמה שעורר המרד הצבאי של הגנרל פרנקו פורסמו CNT בצפון, החזית העממית, העיתונים הליברליים. .

היא גם כמחבר רומנים, סיפורים קצרים, מאמרים, מחזות וכל biografias.a Guilarte דה גארסיה ססיליה נולד ב בטולוסה, Guip?zcoa, ב- 20 בדצמבר 1915 ונפטר שלו עיר הולדתו ב-4 ביולי 1989. בת למשפחה עבודה היגרו מ בלבד מבורגוס, אביו עבד בתעשיית הנייר, היה חבר של ה-CNT. הוא מתחיל את לימודיו בבית הספר של הבנות של ישוע של מולדתו. שיתף פעולה בריצה תקופתי של האיים הקנריים, מגזין הטבעה של מדריד. בשנת 1936 הוא במטרה של קבוצה אנרכיסטית דרדווילים ו- 2 מאיו של 1937 הוא הבית עם המומחה חקלאיים ו מאסטרס הסוציאליסטית רואיז גירון, gudari זה בא כדי להיות מפקד הגדוד משמעתי של Euskadi. Guilarte דה ג נשאר בקטלוניה עד בפברואר 1939. זמן קצר לפני סוף המלחמה התחייבה הגלות לצרפת. הוא שיתף פעולה בעיתון את Soud-Ouest.

En1940 הפליג עם כותרת למקסיקו. במדינה הזו הוא שיתף פעולה בקורס מגזין והיה מנהל כתבי העת El Hogar ואשתו, בזמנו ששיתפו מספר פרסומים הבאסקי של גלות, כולל Euzko-Deya, העיר, ביטאון המכון למדעי הבאסקי, טיירה במלון, וכו '. בעיר הבירה שמקסיקני militated ב השמאלי הרפובליקנים של Euskadi. היא הייתה שותפה מייסד האוניברסיטה הספרדי של מקסיקו. היה ראש המחלקה של סיומת אוניברסיטת מנכ ל אוניברסיטת מגזין של סונורה. באוניברסיטה היה פרופסור של תולדות האמנות, תולדות התיאטרון. בשנת 1964, חזר ל בטולוסה, בעוד בעלה נשאר במקסיקו עד מותו של הרודן. Guilarte נאלצו לחיות עד מותו גלות או גלות השני מארץ exilioa וחלק משפחתו. כבר בספרד, הוא שיתף פעולה בקולו של ספרד, בעיתון מקסיקני Novedades. לצד עבודה הבולטים בעיתונים ומגזינים Guilarte פרסמה ספר מענין של היצירה הספרותית. הפקת הנרטיב שלו מתחילה עם סדרה של רומנים קצרים, בטירוף המפסידנים (1935), נשים (1935), לחתוך את הוורד ורוד (1936), ברור בעיני איגנסיו (1936), אשר מאוחדים בגלות עם הכביש רומנים קצרים (1942), הנס של החיים (1942), הגאווה של קאסטה (1942), אבל, מעל לכל, הרומן שלו נולד בספרד (1944) יגרום שבראש אלוורו דה Albornoz, ראש הממשלה הרפובליקני הגולה, כדי שאת העלילה יש הרבה ביוגרפי, עם קריינות עם agile הפרוזה של עיתונאות. למי לתת את המוות, אשר זכה בפרס עם סיפור דומה שפורסם בשנת 1969 הרומן של guilas, לאחר מכן נראה את הבדידות ונהרות שלה (1975), המשקף בצורה מושלמת את סוג נשית. ב: הציטוט שלו בהפקה התיאטרלית: נגד הדרקון (1954), המלכודת (1958), עם הקדמה מאת נחמד אלקלה סאמורה, ואת דרך הצלב (2001), דרמה של העולם ההודי. את הספרים האהובים עליו היו מחקריו ההיסטוריים, סור חואנה אינס דה לה קרוז. אור יער (1958), חואנה דה Asbaje, נזירה אדמירל (1970). באופן דומה יש צורך להדגיש את הביוגרפיה האב הידאלגו, המשחרר (1958). לאור לאחר מותו הדרמטי הטרילוגיה (2001), סירה עמוסה (2001) אוסף של מאמרים וסיפורים. כמו אמר כתב צבאי הראשון שלנו: חיים למד לכל החיים. פרנסיסקו אריאס סוליס פז, רוצה שלום. פורטל חדש של גולשים עבור השלום, פורום חופשי וחופש. כתובת URL: