מערכת הבלימה של הרכב.

מערכת הבלימה הוא אחד החשובים ביותר הנסיעה במכונית. עקב שלהם בלם מערכת נכשלת או חסר, המכונית הופך להיות מסוכן לא רק עבור מנהל ההתקן, אלא גם לנוסעים שלהם. אז בשבילי בריאה מערכת הבלמים במכונית שלך יכול להציל את החיים שלך ואת בריאות. המטרה העיקרית של מערכת הבלימה של המכונית הוא מאט במכונית או עצירה מוחלטת. מערכת בלימה מורכב מכמה רכיבים. בין רכיבים אלה, באפשרותך לבחור מספר זה של רפידות בלמים לרכב, תופים, גלגלים, צילינדרים, כמו גם כל מפעילים בלם. כל כלי הרכב, מוחלות על הבלמים חיכוך ללא יוצא מהכלל, הנסיך של הבלמים האלה מבוססת על כוח חיכוך קבוע פרטים אודות העברת (למשל רפידות לשפשף על תוף או בלם הדיסק). לעומת זאת, טבע תעשיות בהחלט מבין את הסיפור.

המטרה של מערכת הבלמים ניתן לחלק לשניים: (עבור עובד להפחית את המהירות או לעצור את המכונה) וחניה (להחזיק את הרכב על משטח באמפי). בהתאם לדרישות של המדינות הכלולות ב- EEC-אלה שתי המערכות (הפעלה ולא עזר) חייב להיות בכל אחד מהם המכונית. המונח 'בלם' מגיע מהמילה היוונית "tormos" שפירושו חור על הציפורן. היום זה בלתי אפשרי לדמיין את מכונית הבטיחות ללא פקד בלם יעיל ואמין. מודרני מהנדסי לשפר או להשלים את מערכת הבלמים על הרכב החדש. בדרך כלל הרחבות רבות לבוא אפשרויות נוספות, ניתן לרכוש בנפרד (נוספת), אבל שומר על הביטחון שלה יכול ללכת לאן יקר יותר מאשר העלות של אלה רצוי תוספות.

. אני קצת על כמה מערכות נוספות להפוך מכונית מודרנית הוא bezlopastnym יותר. קודם כל אני אגיד לך זה מערכת ABS (Antilock מערכת הבלמים) מערכת זו נועד למנוע נעילת גלגל שכאשר את הבלם בעוצמה רבה. מערכת ABS מורכבת משלושה אלמנטים חיישני מהירות על כל גלגל, אפנן לחץ בלימה ABS ובקרת יחידה. על בסיס ABS יצר מערכת אחרת-TCS (המתיחה בקרת מערכת) המערכת קיימים גם תחת שמות אחרים (ASR, עולה, ETS). TCS נועד למנוע גלגל ספין בזמנו של תחילת התנועה. מבדיל שרירי הבטן רק יחידת בקרה ששונה. מערכת רצויה אחרת זה רצוי על המכונית שלך. . זה ה-ESP (תוכנית יציבות אלקטרונית) היא מערכת אלקטרונית כדי לייצב את הגלגלים. האם מערכת זו כל כך בעת סיבוב (זווית, מהירות לא משנה) מתרחשת החלקה הציר האחורי של המכונית שלך, ESP תספק טעינה חיצוני של הגלגל הקדמי. בזכות זה יהיו ככוח מייצב בין גלגלי הזמן, החזרתי את המכונית כדי לאבטח את נתיב התנועה.