המטרות בעסק!

קביעת יעדים היא הבסיס של העסק. מאחר שלא מוגדרים כהלכה מטרות העסק יכול להתקיים. ולא סתם עסק, בחיי היומיום גם צריך להגדיר כהלכה סדרי עדיפויות לגבש מטרות, ואחרי התוכנית העסקית (העסק), או פשוט לתכנן אירוע מסוים. באפשרותך להגדיר מטרה: "אני רוצה להיות עשיר", "המטרה שלי היא להביא את העסק שלי כל כך הרבה כסף, אז קניתי לעצמי הבית מכונית "… ואלו יכולים להיות הרבה יותר שלם.

אבל זה לא מטרות ספציפיות, הם מבולבלים, ואינך יודע מה אתה רוצה. אתה שם על מטרה ברמה התת מודע: "אני רוצה הרבה, אבל אני לא יודע למה". תאמינו התוצאה שלך יהיה עסק בפשיטת רגל לסכל או עבודה קבועה, עבודה, עבודה … כי לחשוב על איך אתה בא לפגישה, אם אתה לא יודע את הדרך. המטרה: "לבוא לפגישה", כגון "המטרה שלי היא בית מכונית" או "הרבה כסף". אתה לא להגיע בפגישה, כי אתה אפילו לא יודע לאן ללכת.

כדי להתחיל להגדיר את מטרותיהם. וזכור כי את המילה "אני" חלשה יותר את המילים "אני אביא" או "אני", כי "אני רוצה" זה הרצון שלך, חלום, החלום שלך עד כה. המטרה שלך היא בית מכונית? מקום שני שערים שלו, כי הם ברי השגה יותר בנפרד. באופן כללי, במילותיו של הרולד Ginn מנכ"ל ITT Corporation «כאשר יש מטרות רבות, זו לא המטרה". האם העסק שלך חייב לעמוד על מטרה ספציפית ביצועים זה צריך להיות מוכן ליישם מטרה חדשה. קח את זה עבור כלל. עכשיו התכנון בפועל של "קנה בינואר 2012 בן שתי קומות וילה על חוף הים היוני לאיטליה." אתה צריך להגדיר את המטרה. כעת אתה פשוט יהיה לדעת בדיוק מה אתה רוצה בית על חוף הים באיטליה, אתה יכול גם לכתוב את נצב, הסולק המטרה קל ומהיר הוא פועל. וגם בעסקים. אתה צריך להגדיר בדיוק מה אתה רוצה. לדוגמה: המטרה של העסק: להיות אחד 5 סוכנויות הנדל"ן הגדולות במוסקבה בשנת 2013. תוכנית פיננסית (finn.tsel): עלייה סוכנויות המחזור ב -50% והרווח הנקי ב -18% מן השירותים הניתנים בשנה שלאחר מכן. יעדי השיווק: זה הוא הכרחי עבור כל אחד השנה להגדיל את נתח השוק עבור השכרת למטרה אישית 5.5% (בנוסף העסק שלהם) בשנת 2013 כדי להפוך למשרד התפעול של Sberbank ? 2899 (משרד מותנה) של העיר מוסקבה. תוכנית לבנות תוכניות, אני ממליץ לך ללמוד את החומרים על הזמן – ניהול כדי ללמוד כיצד לתכנן, לתעדף מטרות הזכות לבנות עץ ולעבור את זה!

אופטימיזציה של מנוע חיפוש (SEO) או תשלומים לוחץ (PPC)?

הקהילה המקוונת הוא בהחלט שוק גדול זה אתה לא יכול להתעלם, במיוחד אם יש לך עסק באינטרנט. ישנם אלפי אם לא מליוני צרכנים אשר ניתן להגיע, לשכנע באינטרנט. במקביל, האינטרנט מציע לכם אתגר שונה לגמרי. הגישה הקלה המספק, גם נותן לך הרבה תחרות, כפי שאתה יכול לדמיין. היא יותר מדי צפוף, דחוס. אתר האינטרנט אינה מספיקה להשיג את פעולת מסחרי טוב כי הוא מסוגל להתחרות. שעליכם להציע חלופות אחרות כדי לתת את ההזדמנות של הקהילה המקוונת גישה לאתר שלה של כל מצבי והזדמנויות אפשרי. אתה צריך לחשוף את אתר האינטרנט שלך.

? הם יודעים על זה. זה חייב להיות גלוי. יש שניתן לבקר בהם לעתים קרובות על ידי הצרכנים אנשים גלישה נטו. להשקיע בשיווק של אתר האינטרנט שלך. . ישנן שתי אפשרויות: אופטימיזציה למנועי חיפוש.

שני אלה הם כנראה החלופות המבוקשות ביותר הכי טוב שאתה יכול לקבל עבור העסק שלך באינטרנט כמו האסטרטגיה אידיאלי עבור מנועי של חיפוש. 1 קידום אתרים SEO פירושו: אופטימיזציה של מערכת חיפוש. מספר מחקרים הראו כי 60% – 70% של אנשים גלישה באינטרנט ומשתמשים, כעת להשתמש מערכת החיפוש גוגל כדי למצוא ולאתר אתרים ודפי אינטרנט, כל נושא אליהן הם רוצים לחקור. קידום אתרים הוא תהליך אידיאלי כדי להבטיח כי באינטרנט ימצא את האתר שלך בין התוצאות העליון של חיפוש. בדרך זו תוכל להבטיח כי זה יהיה גלוי, אתה יכול לעמוד בבירור מן השאר. כדי להשיג מערכת קידום אתרים חיפוש, יהיה עליך לבנות לעתים קרובות על אתרי אינטרנט אחרים, קישורים המובילים לדפים מהאתר שלך. התהליך יהיה כרוך IBLN, אשר הם ראשי התיבות של קישור חזרה עצמאי ברשת, מה שאומר: מליטה עצמאית הרשת, בה מאות או אפילו אלפי דפי תשמש כדי לקדם את אתר האינטרנט מסוים מלקוח. ב- SEO, שאין צורך לשלם לחיצות, למרות זה ידרוש את זה מחקר כדי להשיג שילוב חיובית של המודעות וקהל מקוטע. תהליך קידום אתרים היא לטווח ארוך. זה דורש חודשים 6 חודשים לפחות, עד התוצאה המתאימה מושגת לגמרי; אבל ברגע המטרה התממשה, אתם תקבלו בהחלט מקור רווח המשרד. 2 אמצעי PPC PPC לשלם עבור קליק. זוהי דרך נוספת לפרסם במנועי חיפוש. אלה נותן החסות כתובות אתה רואה בכל פעם תעשה חיפוש. יהיו שם מטען בכל פעם מבקר, או אשר אתר ברשת, לחץ על כל אחד את המודעות שלך. לראשונה יתקיים תהליך המכירה הפומבית. הסכום הגבוה ביותר עבור המחיר לכל הזדמנות לחץ, בהחלט, הראשון במערכת החיפוש. עם סוג זה של ad, בעקרון ניתן לשלוט הקמפיין שלך ואתה יכול ליצור את מודעת הפרסום שלכם. הוא יטפל גם הקהל מקוטע, תישאר בגבולות התקציב שלה. רוב המודעות לספקי PPC יאפשר לך לציין את השוק מקוטע, או לפי נושא, תעשייה או מיקום גיאוגרפי. גם תקבל צ'ק טוב אם המודעה שלך מקבל יוצג טוב, ואם זה תחרותי עם כל השאר. ישנם כמה ערבויות של יתרונות כאשר אתה מקבל למקסם את אסטרטגיית PPC. -PPC מאפשר לך לפרסם באינטרנט לקהילה. . זה גם יחסית קלה להכנה. במבט ראשון -at, מודעות PPC אולי נראה יקר מאוד. האם זה אפשרי שמישהו שם ולחצת על המודעה שלך? זה ייתן לך מספיק, יעלה עד שתקבל את הרווח הצפוי על ידי החלק שלך. אם זה נותן לך חששות רבים, ובטוח שהחברה קיימת הגנה עבורך. רשתות ניתן לזהות אם יש לחץ על הונאה. -ניתן גם לקבוע תקציב עבור תקופה מסוימת. בזמנו כי התקציב שלה מיצה על ידי מספר לחיצות, המיועד המודעות שלך לא תופיע כעת עד הבא תודה. -באופן דומה, ניתן להתאים גם לשינויים הדרישות של השוק, מגמות. כדי להחליט איזו מבין שתי אסטרטגיות יעבוד הכי טוב בשבילך, שקול את מטרות ומשאבים. שתי מערכות מציעים הטבות ויתרונות זה בטוח יעבוד טוב. הדרך הטובה ביותר של התקרבות השניים מחושבת על פי תנאיו, בתוכניות לטווח ארוך וקצר. קח את PPC על יעדיה בטווח הקצר ובחרו ש-SEO אם אתה מעדיף. משהו בטווח הארוך בעולם הוא עכשיו בחוץ בשבילך. רק תוודא כי מה לעשות שישתלבו בצורה הטובה ביותר את החברה שלך ואת הציפיות. הסוד להצלחה הוא בידיים שלך. פשוט לחקור את האפשרויות שלך. ובכן, אתם תקבלו בדיוק מה שאתם רוצים. האם ברצונך ללמוד עוד אודות ככל שתגדיל את תעבורת האינטרנט שלך? ואז לבקר אותנו.