תפסו אותם! כותבים פרסום יעיל באינטרנט

מהו ההבדל בין אתר מנצח אחד מה נכשל? ללא ספק, ההבדל העיקרי הוא כי הראשון דוחות כסף בעליהם, והשני לא. או לפחות לא כמו הבעלים שלהם מחכה לו. לחזור השאלה, אם כך, ברור. זה דורש מענה מעמיק יותר או ניסוח חדש: מדוע אתרי אינטרנט מסוימים להרוויח הרבה כסף של אחרים הם לא? לא משנה את צורת שיווק היעד, עליו לעמוד בתנאי בסיסי: לעבור הפעולה עם הלקוחות הפוטנציאליים, קרי למבקרים באתר. כדי להשיג מטרה זו, הראשון שעליהם לנקוט פעולה הוא מי כותב את התוכן של האתר, מי כותב את הפרסום.

מאמר זה מציג מספר נקודות שכדאי לזכור כדי לכתוב פרסום אפקטיבי לשיווק באינטרנט: בעת כתיבת מודעה, זכור כי רוב האנשים יקראו רק את הכותרת. מדגיש את מילות המפתח שלך על-ידי הצבתם באותיות רישיות, עם רווח בין האותיות. . זה לא שההודעה באותו N U N C I O. בארה ב כי באותה אסטרטגיה כל הזמן מזכיר את המילה במודעה. הוסף סמלים על הטקסט של הנושא של הודעת הדואר האלקטרוני שלך. לדוגמה: $$$ $$$ כאשר אתה שולח מיילים פרסום, מתחיל את ההודעה עם מילים למשוך תשומת לב, גבוה, או לעצור. לא תמיד טבע.

זכור כי אנחנו אומנו לעצור אותנו לפני מושגים אלה. לדוגמה: להפסיק: חדש טכנית שיווקית באינטרנט כולל משהו חופשי לספירה, לעשות ביקורים באתר שלך. זה מדגיש את המילים בחינם ללא תשלום. לדוגמה גם: או. אל תשכח כי ההצעה שלך חייב להיות זוג מושכת, האנשים המרכיבים את הנישה השוק שלך. גם לזכור כי מילה זו הוא מחפש בוטים דואר זבל לסמן את ההודעה שלך כדואר זבל. למה זה שימושי להסוות את זה ולהשתמש תווים בין המילים שלו: ארה ב חיוך. כמו פרסומת בטלויזיה או תמונות לספירה אנשים מחייכים, באפשרותך להשתמש 🙂 סמלו של החיוך להכין היטב את הקורא. זה רעיון שאינו בשימוש גם ושימושי עבור סתיו טוב לקורא של ההודעה שלך. אל תכתוב את הכותרת של ההודעה ולא לסוגיית פרסום דוא עם כותרות זה נשמע גם מדהים. אנשים עייפים הצעות כגון לזכות במיליון דולר תוך שבוע. יתר על כן, אף אחד לא יאמין אדם זר למרות שזה נכון. לבסוף, זכור כי אתה חייב לכתוב את המודעות שלך כמו שצריך, לשים את תשומת הלב על מה האינטרסים ומוכרים פוטנציאליים, לא כל כך של המוצר או השירות שלך מודאגים. כאשר אתה מתמקד? מה הסיכויים שלך רוצה לפתור וביצעתי את הרצונות רוצה לראות, אתה מקבל לשים לב את המודעה שלך ואת האתר שלך. . ואז אתה להגביר את האפשרות לעבור בין לקוחות פוטנציאליים ללקוחות.