שיווק עבור מוסדות חינוך

אסטרטגיות שמקורם הנתונים ייצגו שיווק מגוון רחב של פעולות אשר מפעלים או מוסדות מכניסים תרגול עם הצלחה פחות או יותר – להכיר לא רק את הצרכים של לקוחותיה, אלא גם כדי להשיג בהדרגה להרחיב בבסיסו, הכל טוב, אחי, לחדש את השירות או המוצר לשוק, היעד זה ביים, משתפת פעולה גם עם פעולות ארגוניות הכרחי אחרות כגון שינוי מיקום אסטרטגי בשוק , לחזק את התמונה מוסדיים, להסתגל לשינויים בהם קיימים באותו, לייעל את השירותים שלהם בהתאם אותן הדרישות ההולכת וגדלה של קהל הלקוחות זו אמריקה, רובין, לצפות הוא על ההצעה של התחרות, בין היתר ניתן. מנתח על ידי חלק אחר כל אותן פונקציות עליך לבצע חברה או מוסד לחקור אותם צרכי לקוחותיה, אשר הוא דורש, ההתפתחות של פעילות של מחקר שווקים, תכנון, קידום ואת העצה המכירה של המוצר בשוק. לחץ כאן טבע תעשיות ומצא עוד . במקרים רבים במיוחד לצרכים של החברות, על פי שלהם גודל שימושים מומחים באזור, נמצאת כבר איכות של יועצים חיצוניים או להזדקק יעוץ אוריינטציה נושאים אלה. במיוחד בשיווק חינוכי, זה דאגות על זה מחקר חברתי על לפתח להם אסטרטגיות המתירים פתרונות להם יחידות החינוכי שלה ניהול ופיתוח ב- האגירה של הלקוחות שלהם (סטודנטים), בו זמנית את שביעות הרצון של אותם עורכי דין או משפטי מורים כי יש לקוחות אלו ואת התגובה להם חובות המוטלים על-ידי מסגרת המשפטי והם דרישות שזה שהחברה לכיוון זה החינוך. מבחינה היסטורית בתי ספר פרטיים היו בסבירות גבוהה יותר להתבונן פנימה, כדי לשפר את רשתות תקשורת המכוונת את הקהילה החינוכית, כוללים שירות רחבה יותר בהתאם לדרישות אותו הדבר, ועוד. אבל בשנים האחרונות, הרחבת ההזדמנויות, את התחרותיות רבתי הסוגר שתוצאתם מוסדות כפייה להסתכל החוצה, בהשוואה למטבע האחר, לשפר כדי לשרוד בשוק יותר ויותר מתלונן, בדרישה.

תהליך זה הביא מנצחים או מנוצחים, העניין הזה משתקף בבירור ברמות של אמון שבוצעה על-ידי הלקוחות באותו, הגדלת או הקטנת דמי, נותן את האפשרות..–או מכחיש–לשפר את השירות המוצעים, הרחבת מתקנים, כולל ציוד, מעדכן את ההיצע, הכשרת הצוות שלך, וכו '. (ישנם נושאים ייעודיים אותם מומחים, לדוגמה מקושר באתיקה של אותן שיטות ואסטרטגיות של השיווק, להימנע מפעולות קידום מכירות גרידא של המשפט מרקנטיליסטית החברה מגנה בסוג זה של ארגונים, על-פי כמה סופרים, המודל של אתיקה של אותן החלטות שיווק, הותאם במיוחד הלימודית, כולל הניתוח של אותם המשתנים הבאים: כדי) ההקשר החברתי-תרבותי : המערכת המשפטית, המערכת הפוליטית, נורמות דתיות. (ב) הסביבה etico-deontologico: התמקצעות של החינוך שיווק, קודים של אתיקה, מערכות ערך משתמע. (ג) התחרות הקיימת: ההצעה ואת הביקוש חינוכיים, כוח נורמטיבי, המצב. (ד) למציאות מוסדית: התרבות המוסדית, העדכון של אותם המוצע ואותם restric למשרת שלו מוסדיים, את אופן הפעולה של הקהילה החינוכית, בית הספר היחסים. (ה) את אישיותו של מהמניפולציות: המערכת של ערכים, אמונות, כוח, מצפון מוסרי, רגישות מוסרית. זה הכרחי כי תסקיר תופסים כי יש ממד אתי בהחלטתו, לכן, זה יש להבחין בין חלופות שונות תחת הממד הזה.

כל הסוגיות הללו נחשבות בערכה זמן המדרגות להיות בעקבות בענייני פרסום, שיווק, הפצת ההצעה, מבצעים והנחות, שאלה אשר דורש להכיר את המורכבות של משתנים נכנסים לשחק לקבלת החלטות צליל בכיוון הזה, שלפיו המוסדות חייבים להכיר את זה: כדי) בשיווק חינוכי זה משלים הניהול האדמיניסטרטיבי יעיל. (ב) קיימות מגבלות על השימוש של השיווק על-ידי מוסדות חינוך, במיוחד השכלה פורמלית. (ג) יש ידע מוגבל של השיווק מטעם המוסדות החינוכיים ויישומו הנכון. (ד), יש הבדל בין המינימום שיווק, שיווק מאוזנת, שיווק העסק. (ה) ישנם מבנים תרבותיים שונים מוסדות חינוך, היסטוריה, וכן מטרה. (ו) הערכה של החלטות מנהליות ובארגון במסגרת האתיקה היא הכרחית. (ז) יש צורך כי למנהלים להבין את הצורך בהכשרה שיווק וחינוך ניהול (ניהול). (ח) יש צורך להבין מכך היום זה מוסד חינוכי חייב לשלב את המבנה שלו השיווק כתהליך ולייעד אחראי אזור בשירות הקהילה. אנו יודעים כי הקהילה החינוכית איזון עדין של intersubjetividades (לא יציבה), לכן, שיווק החלטות צריך להיות בזהירות מוערכים כמו חלופות אשר, תחת שיפוט מוסרי, תהיה בעלת השפעה חברתית אשר מוכרחות לפעול כדי לענות על צורכי האדם בתהליך של שיפור רציף, ומעל לכל לשמר את הערכים של האדם, מרכז כל הכוח, בחינוך מיוחד. לקבלת מידע נוסף זה, נא עיין מקורות: מאנס, חואן מנואל, בשיווק עבור מוסדות חינוך, בעריכת Granica, 1997VITELL, סקוט, התיאוריה הכללית של שיווק אתיקה היומן של Macromarketing, אביב, 1986. לבסוף אסור לשכוח כי זה פרסום יעיל יותר הוא הפה הבוקעת קהילה חינוכית, של הסביבה השותף-בקהילה אשר הוא להוסיף ושל שנוצר על-ידי אותו באותה תחרות, מאת מהו לא צריך לעזוב את השמאלי כדי אקראית. כל אותם משתנים לשליטה זו, להיקף אותם מוסדות חינוכיים, שעושים כדי שיאשר צורתו התמונה ודן את ההצעה שלך. זה קריירה, ביטחון e תמונה חיובית של בית ספר בנוי עם אותן שנים, הוא יכול להרוס כהרף עין, כדי לא לאבד אותו מבט מיקרו, מאקרו, על אותו מיידית, זעיר ועל אותם תרחישים אפשריים אשר יבואו, אם סובלים של קוצר ראיה יכול לאבד בתצוגה לא רק להם אפשרויות ענקיות, הוא יכול לפתוח את העתיד, אך יכול לאבד את הכיוון הנכון של מוסדנו. אבל אל ייאוש השיווק אופטיקה בעלות הברית שלנו, יכולים להציע לנו את העדשה המתאימה המציאות והצרכים שלנו.