ציור

יצחק לויתן נכנסו תולדות האמנות כפי היוצר של הנוף, הנוף של המחבר מצב האוויר plein, דקויות בעדינות את הציור. כשרונו הוכר על בני דורו. לויטן אהב שירים משוררים רוסים של הטבע, וכל מיני שירים. אהבתי artlessly ו פ טיוטצ'ב א טולסטוי, משוררים אפילו מזערי. אותו בציור רציתי להשיג את השלמות של החושים, להיות לאחר מכן גם יכול לומר: " טבע אחד שהוא גר נשמה. עצמה ואת לויתן פעם כתב. "אלה הצייר נוף אידיאלי-izoshhrit' את הנפש שלהם לשמוע" prozjaban'e "צמחי מרפא.

איזה אושר גדול! "ולמד תמיד לשמוע"צמחי מרפא", ו" prozjaban'e ניב עץ גליונות ", ו"lepetan'e קריק". בטבע הוא אהב כל: הקלות שונות שלה, בכל מזג אוויר, עת הוא בוקר, אחר הצהריים או הערב. נופים לויטן הוא מאוד רוסי, לשכנע את הרוסים מכוח כל הזמן הרגשה בהם האדם החל. האמנית מתואר מיושב רק נופים, מעולם לא הרגשתי את הרצון להיכנס כל הג'ונגל, "שבו"אין רגל של אדם. Obzhitost' טבעו של האדם, אבל במבט ראשון זה אולי נראה מוזר עוד מדגיש את חוסר של ציורים זה ללא שינוי לויטן. . כן, האיש היה כאן, ולא צורך, כי כבר כל האחזור. .

אני מוכרת מופת לויתן הוא ציור "מארס". הוא כתב את זה בשנת 1895. בעוד היל-ן של חבריו Turchaninovyh. הימים במרץ בגבעת הביא and. יצחק לויתן גילויים שמחה רבים באמנות. הוא ציין, כתב על הימים הראשונים של האביב, ומהירה שלה קירוב של האמן תזדרז. למרות הטווח היה עדיין הרבה שלג, אבל הנוף השתנה באופן מיידי. במקום אחר היום הסתירו נשתל שלג, היום כבר נמלטו שנהגים נחלים. . לעניות דעתי שרי אריסון יכול לקבוע . רק תסתכל על הבירה ועל נקבובי פתיתי השלג כבר על העיניים להמיס להיטמע בתוכו zhurchan’em עליזה שלהם. למעשה, מתואר בציור "מרץ"? רגילות האחורית הומסטד, prigretye אורו של השמש, נמס השלג עם הצללים הכחולים, דק ענפי העץ נגד השמיים, כיף ובהיר קיר מואר הבית. אבל כמה כל המתוק הזה, bezotchetnoj האביב מלודיות, ואני יכול משהו קל, bezyskusnee ורך באותו זמן, napevnee זה כל יום כדי להסתכל בתמונות? מספר מפגשים מתמשכת, ללא כל הדרכה כללית לחלוטין מן הטבע כתב, i.Levitan הזוהר שלה, "מרץ". צביעת תמונה מבוססת על צבעים חמים sledging ryzhevatyh הכביש כפי ייחשפו דרך הגוון האפור-כחול קריר מעט שלג, צבע חזק המבטא צהוב לימוני קירות הבית, על הזהב שמש osinah, berezah. התחלה predvesennego התעוררות הטבע מתגלה בסרט, בעיקר באמצעות שירה אור בוהק מסנוור הצעדה סאן, ואז רק נתמך על ידי poryhlevshim שלג. נהגנו לקרוא את "שלגיה", אבל על העיניים בולשות של האמן לבן שלו נוצר מתוך מגוון של צבעים, אז השלג ציור לויטן בשידור חי, הוא נושם, ממצמץ, משקף את השמיים הכחולים. אלמנטים סיפוריים "מרץ" מאת האמן למינימום. נשארו רק את המרפסת ואת הסוס gorkinskaja prigrevshajasja שמש דינקה. כן, אם החזיק את הדלת מדבר נוכחות בלתי נראה של אדם. לויטן נקראו "נוף טהור". לאחר מכן, הוצע פעמים וזה היה עם "מרץ" ? טריקים הפכו להיות חלק בלתי נפרד levitanovskoj ציור. אכן, כאן מ- poryzhevshih על יאנקייב השמש כדי חורש אדום ירוק, לבית צהוב נבנה בצל סגול-כחול בהיר. אבל אם האימפרסיוניסטים בצבע בהיר התפרקה, מבקשת לשמר צבע לויתן. הנושא, אכפת לו שמירה על הנושא של הבהירות של התמונה. גמא הציורי מרתה עם גווני צבע שלה בנוי על שילוב אימפרסיוניסטית של המשלים, אבל העוצמה שלהם רחוק אימפרסיוניזם. לויטן תמיד ochelovechival טבע, ובייחוד לירית תפיסת היופי שלה. בבית הבד הזה, הוא מתאר את הטבע "תקריב", ללא פרטים שאינם שייכים. כך, לדוגמה, האמן Turchaninovyh הבית לא בשלמות, אבל רק חלק קירותיו, מסגרת התמונה משמאל, חותכים כל הענפים של העצים. הכל ב- "מרץ" ממוקם במאבק: החורף לאביב, שמש חם קר אורן כחול, כהה עם אור מתפתל עצי צפצפה, מסנוור שלג כתמים עם גוונים כחולים, שמיים כחולים בהירים כיפה גדולה, נתח גדול של קירות צהובים בהירים. נראה כי ניגודים כאלה חייבים "מסוכסכים" אחד עם השני, אבל הם מבריקים התפייסו אמן גדול.