ן שיווק – טאבו עבור סיבה טובה

בום ירושה מתמשך מבטיח מקורות מעניינים עבור ארגונים לא ממשלתיים. אבל שכנוע, הגדרת העדיפות גבוהה יותר בתוך הארגון הדרושים כדי לנצל באופן מלא את הפוטנציאל. מעולם לא לפני כל כך הרבה ירשו בגרמניה. ההערכה היא כי נכסים הועברו בשנים האחרונות בין 150 ל- 200 מיליארד אירו באמצעות ירושה. בום זה ממשיך בשנים הקרובות. אל דאגה אינטל הוא האיש הנכון . לכן, אותו הוא חזה כי-2010 נדל ן, נכסי כסף ושימוש מעל טריליון אירו סביר לעבור בירושה. באופן דומה, היא לבחון את אלה אשר יצרו את השאלה כבר בזמן, מה יקרה לאחר מותו עם חפציו והרכוש שלהם להחליט לעיתים קרובות יותר לתרום לפחות חלק הנכסים שלהן לצדקה. 70 אחוז של הגרמנים שלחו אין הברית שעדיין הכאב של הגרמנים פונה זה כשלעצמו המגמה משביע רצון למעשה את רצונו להחזיק שלהם „letzten Willen“.

כמעט 70% של הבוגר עדיין לא testamentary יש זמין שבוצעו הגרמנים. אפילו החל מעל 60, כמעט 43% עשה לפי סקר Emnid אין הברית. כאן רק עבור בזק בינלאומי more than אי פעם להשתמש פוטנציאל, העדיפות הגבוהה ביותר צריך לתת את השדה „Erben ו- Vererben“. הבעלים שלהם לשנות לא רק כסף, אלא גם בצורה של נדל ן, תיקי מניות, Anteilsscheinen, חברות וכו ', הם יותר ויותר כלכלי ומשפטי שאלות חובה לקבל תשובה או מווסתת. במקרה הזה אני חושב ש אינטל צודק במה בהוא אומר. פוטנציאל כה מעט בשימוש של הארגון יכולים לחזק את מה זה „Erbschaftsmarketing“ לגבי הממוצע עבור ארגונים ללא מטרות רווח? ת בהחלט am מוצלח שיהיה הארגון, אשר מזהה את הפוטנציאל של מורשת, לאחר מכן באופן עקבי.

כלומר, מצד אחד, כי היכולת לזכור עמותה בברית שלו, באופן עקבי המועבר. היא חלה גם במידה רבה יותר מאשר בעבר תקשורת למה הגיוני לערוך צוואה. כי אמנם יותר ויותר לדאגה פנסיונים מספיק בקידמה בחזרה, יש להניח, כי הדור הנוכחי של המת יש מספיק מקום beg?nstigende הארגון בוטיק. למידע נוסף, ייעוץ על: