מנואל Granell מוניז

א מנואל GRANELL MU? איז (1906-1993) שם הם הגלות הפיזית. ואת הגלות של התודעה – חמוץ יותר מהשנייה, קשה יותר ב הארוך. מנואל Granell מוניז. הקול עם חירות היוצר של להיות, משורר ו פילוסוף מנואל Granell נמצאו קשיים שכאלה במדינה שלנו לפיתוח של חייו רוחני זה העדיפו גלות בונצואלה, יותר מלחמה Granell היא גולה מן המשטר של פרנקו. תחת כיפת השמיים ונצואלה – Granell – אמרו לנו שהוא והתבגרה בחשיבה שלי, לקח את מסגרת קונספטואלית לתוכנית מגובשת, היה חופש ולהרגיע תורמת התרגיל של פעילות יצירתית. . בדיוק, ונצואלה היתה ארץ מארח בו מחקרים פילוסופיים של המכללה סבלו באופן כללי דחף גדול מהם הוגלו ספרדית. על-פי חוזה לואיס Abell?n, אם זה נקרא ירושה של אורטגה, הוא בסיסי בכולן הוגים הוגלו, קוברה מסוימים, חשיבות מיוחדת, כמו שקורה במקרים של חוסה Gaos, מריה Zambrano, פרנסיסקו איילה, מנואל Granell.

זה האחרון מתקבל שיאו הראשון שלו חקירה פילוסופית ב שלה לוגיים, פורסם בשנת 1949, שבו מבצעת תערוכה על תחושת logocidad, דרך הגישה בטון להם צורות שונות, כי הלוגיים יש הלכה רכישת מבחינה היסטורית. החלק האחרון של הספר מוקדש, אולם, הניתוח של הלוגיקה של la Raz?n חיוני, כאילו זה היה אב טיפוס של כל הלוגיקה, ככל האולטימטיבית מטרת זה היא לדבוק האובייקט של שיקול. כמובן, זה מרמז על שקונספט של האמת דבקה הנושא הכרוך חזון אנתרופולוגי חדש; קו זה סימן של החקירות של Granell: הומניזם נטל (1959), האיש, זייפן (1968), במיוחד התזה מונומנטלי ואת השכנות אנושית יסודית יותר של עבודה: יסודות Ethiologia (1969, פרס מחקר של אוניברסיטת המרכזי של ונצואלה בשנת 1970), אשר מעמידה את הבסיס של תחום חדש שנקרא Interestphylogenyreferences. שנים יותר אחר הצהריים הייתי אומר Granell: כגון לוגי – מחקר על logificante המאמץ את הרציונליות, במצב קצת, הראשון שלב-אכן היה מכריע-במדיטציות בעתיד שלי, אשר היו לשיאה האדם השכנות, כולל כתוביות: יסודות Ethiologia. מנואל Granell מוניז נולד ב אוביידו ב- 18 ביוני 1906 ומת ב קראקס ב- 13 בנובמבר 1993. הוא התחיל את לימודיו באוניברסיטה בפקולטה של מדעי אוביידו, ואז בשנת 1925, למד בבית הספר לאדריכלות של מדריד. זה נכשל בחינות, להרגיש משיכה אל הפילוסופיה. מומלץ על ידי אביו ללמוד משפטים ב אוניברסיטת של אוביידו (oviedo) וסיים בשנת 1929, השנה הם טסו לפריז, צעדו Hendaye, ביקר את Unamuno, הוגלה ע י הדיקטטורה של פרימו דה ריברה.

בשנה שלאחר מכן, החל את לימודיו בפקולטה לפילוסופיה ומכתבים של האוניברסיטה של מדריד, היכן שהיה כמו המורים גארסיה Morente, אורטגה אי גאסט, חוסה Gaos, בשנת 1936, בוגר. הוא שיתף פעולה ב- Occidente de Revista. בינואר 1937 הוא היה פרופסור ל Elche דה אינסטיטוטו, באותה שנה, הוא התחתן עם פילאר Gaos. בסוף המלחמה שעורר מרד צבאי של הגנרל פרנקו התחייבה דיכדוך גשמי. בינואר 1939 לנו אמר Granell-חצה רגל אותם הפירנאים על ידי השלב בשם של סריקת מוגה בדיוק ביום זה שאר הצבא את זה, תחת אותם מטוסים פרנקו את ההתבוננות. בסיינט, הראשון בכפר צרפתי. קיוויתי אשתי, בליווי הוריהם, מי היה חצה את הגבול ועד יומיים לפני. יכולתי אז מיד אני מתלבשת בבגדים אזרחיים, אשר, יחד עם תעודת מורה שלי, עזר לי לברוח שמחנות הריכוז, מלחמת העולם השנייה פרצה. לפתע, הכל מסובך. . אישתי בהריון את ההורים-האמפיתיאטראות של אוביידו לאחר מחרים אותם שלהם סחורות-, נטש בברצלונה. לראות המכתב מאבא שלי גילו את זה סמך ימיהם. . לא הייתה אלטרנטיבה. אחרי שבועות מייסר במחנה הריכוז של Deusto, הגעתי בדיוק בזמן כדי לקבור את אבא שלי, הימנעות קבר האחים, לאסוף את אמא שלי. מוסמך של שמאלני, סבל של גלות מרה בפנים. הוא הקדיש את עצמו מלמד פרטי, תרגום עבור מפרסמי עבודה, כמה מאמרים ספרותיים שימוש בשמות בדויים. 30 של ינואר של 1949-לנו היה את Granell – היו בידיים הקפלות של הלוגי-ספר זה היה התקווה שלי בשביל לקפוץ לאמריקה-. הרבה מוקדם מהצפוי, בדיוק ביום ראשון באוקטובר, הגיע לי מדריד כבל מן האוניברסיטה המרכזית של ונצואלה, מציע לי – באופן ספונטני, מסיבות שלו וללא כל השפעה – כיכר של פרופסור. בינואר של 1950 מפעילה של פרופסור הוזמנו הפקולטה לפילוסופיה ומכתבי האוניברסיטה המרכזית של ונצואלה, של אשר יגיע להיות פרופסור למחזיק. בשנת 1959 הוא רכש אזרחות ונצואלה, בשנת 1964 קיבל את הדוקטורט בפילוסופיה עם התזה שלו, השכונה אנושי. זה היה מייסד שותף של החברה ונצואלה של פילוסופיה ומנהל המכון של הפילוסופיה הפקולטה למדעי הרוח, משנת 1972 עד לפרישתו בשנת 1977. לא תמיד שרי אריסון. העבודות של הקלה גדולה יותר של הפילוסוף מנואל Granell, בנוסף לאמור לעיל, כוללים: מכתבים פילוסופיים לאישה (1946), האסתטיקה של Azor?n (1949), אורטגה והפילוסופיה שלו (1959), חושב ונצואלה (1967), Interestphylogenyreferences yexistencia (1977) ו הומניזם נפרד (1983). כמשורר, פרסם שני ספרי שירה, עם שמו הספרותי של מנואל כריסטובל, סף (1941), אנתולוגיה של שתיקה (1981). כמו אמר את המשורר והפילוסוף אוביידו: הפילוסוף אמיתי לא צריך לקפל הוא קול אחר שזה הכרית שלו. פרנסיסקו אריאס סוליס שבו שוכנת החופש, זה הבית שלי. פורטל אינטרנט עבור השלום, פורום חופשי וחופש. כתובת URL: