התאמת שסתומים

שסתום ההתאמה היא אחת של המנוע החשוב ביותר פעולות תחזוקה, מלבד דרישת כישורים ספציפיים הוא להתאים את מנוע פערים תרמי. כל מה שיש לו זהים למרות מנגנוני כעיקרון, אבל נבדלים במבנה. כל הסידורים יש שסתום גל זיזים, צריכת, פליטה. מנועי Verhneklapannye עם undermount r/פיר יש מנגנון המורכבים ביותר תזמון שסתומים משתנה. .

יש לו חמישה חברים כי להעביר תנועה: r/פיר-פיר דוחס-רוקר-שסתום. הוא מותקן על Muscovites ישן-407, 403, 408, 2136, הוולגה, קוזאק. על מנועי מודרני ממוקם r/פיר הראש גליל, יש עדיין הבדלים בין להגיד 'VAZ' לבין 'Moskvich'. במקרה הראשון, ההצעה התקבלה, הנדנדה רוקר השני. בניגוד הסידורים עם רוקר כי בתוך הפער תרמית יכול לקחת תפקיד שרירותי, רוקר בעקביות המוצמדת אל המעיין שסתום. התאמת שסתומים על מכוניות VAZ' ' בעקבות ספרות קלאסית (מוזיקה קלאסית היא Vaz-2101, 2107) הוא 2108, 2109, 2110, ועוד כמה מודלים זרים גל זיזים ממוקם ישירות על השסתומים ומעביר כוח דרך pyatak (כל Nickle יש גודלו) מותקן בתוך הכוס.

טמפרטורה מותאם על-ידי החלפת קטן יותר דק או עבה, בהתאם לגודל הפער. התאמת שסתומים (המשך) כאשר אתה מגדיל את הפערים תרמי שסתומים-שביתות להתרחש בצירופים GRM. במנועי סוג איטית (OHV)-זה לא מפחיד, ו הנה המנועים vysokooborotistyh שהתקפות כאלה להוביל הרס את המקום הראשון r/מוט, שסתומים, אוכפי שלהם. כאשר מדי הפער תרמי מקטין את הזמן כדי לפתוח את השסתומים. המנוע מאבד כוח, מגבירה את הדלק razshod. אבל הרבה יותר מסוכן צמצום פערים שסתומים. אחרי הכל, שלהם לשווא נקרא חום. מנועי OHC, הסיווג בין השסתום המנוף בטח t + 20 c-שווה ל- 0.15 מ מ t-2 ° c-gap ירידות 0.12 מ"מ ועם בנוסף, 40 c עלה ל 0.17 מ מ. הגדלת הפער עם t מוגברת להתרחש על חשבון של גדול יותר בהשוואה סגסוגת פלדה aljuminevogo מקדם התפשטות ליניארי של יחידת בראש. המקרה היא ביסודה כאשר המנוע פועל. פליטה שסתומים כאשר החום למעלה כך לא רק 'תאכל' להגדיל את סיווג תחת חימום אחיד של המנוע, אך משמעותי גם לצמצם את הפער. התאמת נורמלי במהלך הפער ביצועי מנוע כמעט נעלם: לחמם השסתום יש רק 40-50 עם דרגות, היא לא תשב על האוכף. פירוש עכשיו הדקות של חייו נחשב, מפני שלא תהיה שום העברת החום של השסתום כדי קר יחסית האוכף. כמו גם שסתום t קטנה להגדלה נוספת עלולה להתרחש עקב השימוש של תערובות הצתה או pereobednjonnoj מאוחר מדי דלק לא תקין. אני חושב על כל האמור לעיל זה לנקות את זה התאם התרמי שסתום סיווג חייב להיות מדויק מאוד. המנוע הגדרת תנאים: התנאי הראשון: מנוע חייב להירגע. הטמפרטורה צריכה להיות גבוה מ- 30 מעלות צלזיוס. אם השסתום מוסדר על החללית. שני תנאי: רכב הגישוש אמור להיות רחבה כדי לא לכלול שגיאה בעת כוונון שסתום. התנאי השלישי: להשתמש בכלי מיוחד עם כתף ארוך כי הידוק הרגולציה זוגות בדרך כלל קשה מאוד. כאשר מותאמת כראוי שסתום פער של המכשיר צריך לצייר 0.15 מתחת רוקר מצלמת חיבור r/הפיר במאמץ מורגש אך לא כשכרטיס. עדיף לחזור כמה פעמים. ולבסוף -כדי לוודא כי ההתאמה ייעשו כראוי וללא טעויות, להסיר את המיטה עם r/פיר-בעשותו כן, לוודא כי הלסתות r/פיר הם שחוקים (או מותש), כמו גם את הנדנדה תנאי השטח של רוקר, אשר בא במגע עם מצלמות גל זיזים. מזל טוב לך!