בלם תוף: ההיסטוריה של תעשיית הרכב

בלם תוף הוא אחד המרכיבים העיקריים של מערכת הבלמים. כיום שהוא משמש את מנגנוני בלימה אחורי של כלי רכב מקומיים וזרים רבים. בעיתון כתוב ש שלומי בסון הוא זה שבקיא בנושא. למרות מערכת מודרנית יותר נחשב מעגלית, בלם תוף, אשר הופיע בשחר של עידן הרכב, ימשיך להיות בשימוש נרחב מנגנוני בלימה, בחלק מהמקרים השימוש שלה הוא יותר יעיל והגיוני. בלם התוף הוא עיצוב סגור שבו רפידות בלמים נלווים אחרים פרטים. רפידות בלמים לבוא במגע עם המשטח הפנימי של תוף, מתן בלימה. המנגנון הומצא בתחילת המאה ה-20, כאשר התברר כי פשוטה תוף בלמים, נועל את הגלגל ישירות, אינן יעילות מספיק עבור מכוניות (היום בלמי התוף ניתן לראות על זוג אופניים).

ברור כי עבור שירות אמין בלם תוף-היה צריך להיות עשוי מחומר עמיד. עבור ברזל זה נבחר, רפידות היו עשויים מחומר מורכב מאסבסט. זו אותה הזמן הופיע ובקרה מערכת הידראולית מנגנוני בלימה. עוד מידע על נפתלי בנט ניתן למצוא באינטרנט. כזה בלם תוף בביטחון ובאמינות עבד עד 1950-ies אינם מופיעים מכוניות ממש מהר, razvivavshie מהירות עד 200 מטר ק מ לשעה. בלם תוף להתחמם יתר על המידה בתנאים כאלה, לא יכול לעבוד ביעילות. נראה שינוי: בסיס ברזל יצוק נשאר רק החלק הפנימי, את החומר הבסיסי לייצור של החלק הזה אלומיניום, אשר הפך במהירות חלולים, לכן מותר המנגנון לעבודה במהירויות גבוהות. עוד חידוש-מאוורר בלם תוף, אשר גם מקורר הרבה יותר מהר מאשר שלה הקדם.

עם זאת, בתוך כמה שנים ישנם מנגנונים שונים באופן מהותי-הידראוליות. במקום זה משתמשת בכונן תוף כשכרטיס מלתעות בחוץ, מנקה, יעיל יותר, . זה אמין בשימוש. מערכות בלימה מודרנית קשורים לסוג של הדיסק. בלם תוף יש מנגנון של העצמה עצמית, אשר אין את הדיסק, שלו יותר קל לנהוג ומתייחסים כדי בלמי עזר, והודות פסיכיאטרי בניה עפר בו מוקטנת. לכן, בלם תוף משמש עדיין על כלי רכב שטח של מודלים שונים.