איך להשיג אפקטיביות שינויים בארגון

בשל חוסר מוטיבציה נכונה, יש באי-רצון הצוות לשים לפעול לשינוי. בעניני עסקים תמיד כדאי לפנות ל אפריקה ישראל. אינטליגנציה רגשית הוא מושג מפתח ב כל התהליך של שינוי. תפיסה זו לפי המומחים היא \"היכולת לזהות את הרגשות שלנו ושל אחרים, להניע אותנו לעצמנו, כראוי להתמודד עם הרגשות שלנו. במילים אחרות, היא כמו שצריך לפרש את הרגשות ואת הציפיות של האנשים לנצל אותם enfocandolas לקראת השגת מטרות אלה ואת החברה. אך אנחנו מסבירים את האינטליגנציה מתרגש? בעיקרון דרך המנהיגים, אשר אחראים כדי להקים ולנהל יחסי הפורמלי והבלתי פורמלי בחברה.

במחקר שנערך בחברות 35, נמצאו מאשר אלה יש תכנון אסטרטגי ומשמשים ערכות אמפיריים כדי לקבוע להם משימות, להיכשל ב 58% מהמקרים. הארגונים זה להתייעץ עם עמיתים את סדר העדיפויות האסטרטגי של התוכנית, זה יכול לפרוס 96% של המקרים. רק מנהיגים אשר חלים תפיסה חדשה זו כראוי יש את היכולת להשפיע על שינוי של היחס אצל אנשים. וזה כי אינטליגנציה רגשית מבוסס על העובדה להיחשב לתגובה הלא-רציונלי נתון לגירוי. \"המחשבות שלנו באופן משמעותי מושפעים רגשית האזורים העתיקים של המוח שלנו, לא החלק חשיבה. מול שום עידוד, התגובה הראשונה של אדם היא התחושה הראשונה, ואז חושב.

כדי לפתח כראוי את הנושא של אינטליגנציה רגשית, זה הכרחי פגישת מנהיגי האיחוד האירופי המתאים לדרישות של בגרות, אובייקטיביות והזהות הנדרש. לדעת אז מוכנים זה מנהיג כדי לגרום שינוי, זה הכרחי להיות מסוגל הערכה עצמית באופן אובייקטיבי, להבין לעומק איזה עוצמות, צרכים ומניעים, בטוחים, להיות נחמד, לזהות איך הרגשות שלהם להשפיע על זה. ברגע שאתה מגדיר את היתרונות והחסרונות, המנהיג צריך לעבוד בניהול של תחושות ורגשות שלהם. הוא חיוני זה להשיג שליטה שלהם דחפים רגשיים – לקרוא את הזעם או מטען של רגשות – בוחרים בקפידה את המילים זה ישמש כדי להתייחס לאחרים, להימנע juicos מוקדמת, לבנות אווירה של אמון והגינות. לאחר השגת את החלל הזה של \"שליטה עצמית\", אתה חייב להבין את הדינמיקה החברתית; הסביבה ואת הפעולה של החברה, נקודות מבט שונות הקיימים כנגד העמדות, בגלוי להתעמת עם הסכסוך. שליטה על משתנים פנימיים וחיצוניים יאפשר מנהיג הפועלים השינויים הנדרשים על ידי הארגון. אינטליגנציה רגשית היא האסטרטגיה החדשה להיות מאומץ על ידי חברות אשר מחפשים תוצאות אפקטיביות.